Rimi Rīgas maratons atkārtoti saņem Pasaules vieglatlētikas asociācijas Zelta zīmi

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
27. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Pasaules Vieglatlētikas asociācija (World Athletics, iepriekš — IAAF) apliecinājusi Rimi Rīgas maratona piederību planētas prestižāko maratonu līgai, Baltijā vērienīgākajam tautas sporta notikumam atkārtoti piešķirot Zelta jeb Gold Label zīmi, informē maratona rīkotāji.

Augstais novērtējums, kas Ziemeļeiropā piešķirts tikai Rimi Rīgas maratonam, ir starptautiski nozīmīgs maraton-tūrisma magnēts, tādēļ sagaidāms, ka uz pasākumu Rīgā 2020. gada maijā ieradīsies desmitiem tūkstošu skriešanas mīļotāju no Latvijas un visas pasaules. 2020. gada. 17. maijā Rīgas ielās sacentīsies arī vairāki desmiti augstākās raudzes profesionāļu, kuriem Rimi Rīgas maratons būs pēdējā iespēja līdz maija beigām kvalificēties 2020. gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm.

«Esam lepni, ka savā 30. jubilejas sezonā Rimi Rīgas maratons atkal iezīmēs Rīgu pasaules prestižāko maratonu kartē. Zelta zīme ir statuss, kas sīvā konkurencē ar citu lielpilsētu maratoniem, kuru budžeti mūsu iespējas pārsniedz desmitiem reižu, jānopelna katru gadu no jauna. Gribam izteikt milzīgu pateicību katram, kurš pielicis roku, lai Rimi Rīgas maratons saglabātu savu zelta provi, – komandai, partneriem un draugiem, ilglaicīgajiem atbalstītājiem un, protams, dalībniekiem no 82 valstīm!», sasniegumu komentē Rimi Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Tokijai, Londonai, Ņujorkai un citām pasaules megapolēm par godu Pasaules vieglatlētikas asociācija šogad pirmoreiz ieviesusi Platīna zīmi (Platine Label), kurā iekļausies 12 maratoni. To būtiskākā atšķirība no Zelta zīmes ir vismaz 15 000 dalībnieku maratona (42,195 km) distancē.

Zelta zīmē Rīgai kompāniju sastādīs tādi elites maratoni kā Parīze, Vīne, Prāga, Sidneja, Roterdama, Seviļa, Mumbaja un citi.

Aiz muguras jeb Sudraba zīmē Rīga atstājusi, piemēram, Romu, Barselonu, Milānu, bet Bronzas zīmē nostumjot Buenosairesu, Varšavu, Kopenhāgenu, kā arī, piemēram, Tallinu. Igaunijas galvaspilsētas maratons ar World Athletics Bronzas zīmi 2020. gadā leposies pirmoreiz, pateicoties mērķtiecīgai valsts atbalsta politikai un valsts līdzfinansējumam, kas devis izšķirošo atbalstu Bronzas zīmes kritēriju izpildei.

Zelta zīme Rīgas maratonam atkārtoti nodrošinās Ziemeļeiropas nozīmīgākā maratona statusu, būtiski pastiprinot gan Latvijas, gan ārvalstu skrējēju interesi izbaudīt Rīgu skriešus. Interesanti, ka 2019. gada rezultāti (kungiem Andualems Belajs Šiferavs, 2:08:51, bet dāmām – Birke Debele Bejene, 2:26:18) Rīgai nodrošina arī ātrākā maratona statusu Ziemeļeiropā, tādējādi pastiprinot to profesionāļu interesi, kuri Rīgā startēs, lai kvalificētos Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Lai izskrietu olimpiskos normatīvus, kungiem maratons jānoskrien ātrāk par 2:11:30, dāmām – ātrāk par 2:29:30 vai arī jāiekļaujas Zelta zīmes maratona pirmajā pieciniekā. Līdzīgā veidā, iekļaujoties 2019. gada Rimi Rīgas maratona TOP10, ceļazīmi uz pasaules čempionātu Dohā izcīnīja vadošais Latvijas maratonists Dmitrijs Serjogins.

Pasaules Vieglatlētikas asociācija Platīna, Zelta, Sudraba vai Bronzas kvalitātes zīmes piešķir uz gadu, izpildot precīzi definētus kritērijus, kuros ietilpst dažādi pasākuma norises un trases infrastruktūras aspekti, tajā skaitā, drošība, dalībniekiem un līdzjutējiem sniegtās iespējas, mārketings, tiešraides, elites skrējēju sasniegumi un kvalifikācijas līmenis. Būtisks kritēriju papildinājums, ko Pasaules Vieglatlētikas asociācija ieviesusi 2020. gadā, ir saistīts ar vērienīgas antidopinga programmas ieviešanu. Zelta maratonu, tajā skaitā Rimi Rīgas maratona ieguldījums dopinga programmas īstenošanā 2020. gadā laikā sasniegs teju 25 000 USD, bet kopējais jaunās antidopinga programmas budžets būs vismaz 2,5 miljoni USD.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+