• Šobrīd

  weather img

  Rīga +9°C

  7 mīti par čeku loteriju

  Aktuāli
  Lolita Lūse
  Lolita Lūse
  19. jūlijs, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Pagājušas divas nedēļas, kopš sākusies lielā čeku loterija. Pirmās jautājumu, pārmetumu un neskaidrību putas noskrējušas – īstais laiks precizēt, kas ir kas. Konsultē KRISTĪNE AUGSTKALNE-JAUNBĒRZIŅA, Valsts ieņēmumu dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste.

  1. Izdevīgāk ir reģistrēt čekus nevis par precēm, bet pakalpojumiem, jo loterijā 70% laimestu laimēs čeki par saņemtajiem pakalpojumiem, bet par precēm – tikai 30%.

  Tā ir patiesība. Iespēja laimēt ir pilnīgi visiem iesniegtajiem attaisnojuma dokumentiem, tomēr izlozēs uzvarētāja noteikšanai tiešām tiks izmantota attiecība 70:30, proti, loterijā piedalīsies pilnīgi visi čeki, taču lielāka iespēja laimēt ir čekiem, kas izsniegti par pakalpojumiem.

  2. Ar čeku reģistrēšanu var pamatīgi ieriebt kādam uzņēmējam: vajag tikai sareģistrēt čekus ar uzņēmumu reģistrācijas numuru un izdomātiem kases aparāta šasijas vai čeku numuriem.

  Tas ir mīts. Čeku loterijas vietne ir izveidota tā, lai reģistrācijas process būtu pēc iespējas vienkāršāks, tāpēc sistēma neliedz ievadīt brīvi izdomātas ciparu kombinācijas, taču kļūdainā informācija tiks atsijāta un izlozē nepiedalīsies. Savukārt VID informāciju no loterijai reģistrētajiem darījumu apliecinošajiem dokumentiem izmantos savā datu analīzē apkopotā veidā, analizējot kopsakarā ar VID rīcībā jau esošo informāciju par attiecīgo tirgotāju vai pakalpojumu sniedzēju.

   3. Čeku loterijā nevajag piedalīties, jo VID var konstatēt, ka kāds cilvēks iepērkas par daudz, un sākt interesēties par viņa ienākumiem.

  Tas ir mīts. Čeku loterija nekādā gadījumā nav vērsta uz loterijas dalībnieku oficiāli uzrādīto ienākumu un pirkumu izmaksu salīdzināšanu. Dalība loterijā ir brīvprātīga, reģistrējot čeku, turklāt nav jānorāda nekādi personas dati, tikai savs mobilā tālruņa numurs, tādējādi nav nekādas iespējas noteikt konkrētā darījumu apliecinošā dokumenta iesniedzēju.

   4. Čeku loterija ir noorganizēta tam, lai iznīcinātu mazos uzņēmumus, – lielveikali, protams, var samaksāt visus nodokļus, bet mazajiem tas ir daudz, daudz grūtāk.

  Tas ir mīts. Attaisnojuma dokumentus – čekus, kvītis – jāizsniedz gan lieliem, gan maziem uzņēmumiem un pakalpojumu sniedzējiem, un, raugoties šādā kontekstā, čeku loterija ir preventīvs pasākums, kurš veicina sabiedrības paradumu maiņu visās jomās.

   5. Reģistrējot čeku, nekad nevar zināt, vai tas piedalīsies loterijā. Ja gadījumā kļūdīsies, ievadot kādu no cipariem, sistēma čeku tik un tā pieņems, un tikai pēc tam izrādīsies, ka tas nav derīgs.

  Tā ir patiesība. Jebkurai loterijai ir noteikumi, kuri nodrošina iespēju tikt pie laimesta, un čeku loterija tie ir ļoti vienkārši, tomēr, reģistrējot dokumentu, jāraugās, lai dati būtu ievadīti korekti. Tāpat nevajadzētu reģistrēt nesalasāmus, aizkrāsotus, saplēstus vai citādi sabojātus čekus, kuros informācija vairs nav nolasāma. Der paturēt prātā, ka tad, ja iegūsi laimestu, būs jāuzrāda attaisnojuma dokumenta oriģināls.

  6. Ja piedalīsies čeku loterijā un iegūsi laimestu, visa Latvija uzzinās, ko cilvēks pircis, piemēram, cigaretes vai autiņbiksītes.

  Tas ir mīts. Ne čeku loterijas dalībniekiem, ne uzvarētājiem nav pienākums atklāt, kādas preces vai pakalpojumi iegādāti. Čeku loterijas organizētāji un pakalpojuma nodrošinātāji nav paredzējuši un nekur nepublisko šādu informāciju – ne čeku loterijas vietnē, nedz SuperBingo izlozes laikā netiks atklāts, kādas preces vai pakalpojumi ir iegādāti. Protams, paši čeku loterijas dalībnieki – spēlētāji vai laimētāji –, ja vien to vēlas, drīkst dalīties ar savu stāstu, piemēram, par to, kāds bijis pirkums, kura čeks ir izrādījies veiksmīgs.

  7. Vislielākā iespēja loterijā uzvarēt ir uzņēmumu īpašniekiem, veikalu pārdevējām un bezpajumtniekiem, kas var tirdzniecības vietās savākt kaudzēm čekus un tos visus sareģistrēt.

  Ne mīts, ne patiesība. Viens no šīs spēles elementiem ir paņemt čeku uzreiz, līdzko prece vai pakalpojums ir saņemts. Ja cilvēks izvēlas to nedarīt, piemēram, atstāj čeku uz letes, viņš savu iespēju iegūt laimestu ir zaudējis, savukārt kāds cits to var izmantot. Tāpēc paņem savu čeku! Jo vairāk tāpēc, ka čeks ir ļoti noderīgs dokuments arī gadījumos, kad rodas domstarpības par preces vai pakalpojuma kvalitāti, tāpēc ieteicams to paturēt arī tādēļ, lai sargātu savas patērētāju tiesības.

  Vairāk par to, kā reģistrēt čekus un, vai jāpērk biļete, lai piedalītos loterijā, lasi 17. jūlija žurnālā Ieva

  • «Jādzīvo tā, lai vīrietis, kas blakus, ir laimīgs un priecīgs.» Intervija ar dziedātāju Olgu Rajecku
  • Visu laiku par kaut ko raizējies? Kā iemācīties sadzīvot ar savām kreņķīgajām domām?
  • Iepazīsties: grupa Latgalīšu reps, kas kļūst arvien populārāka
  • Ja bērnus vasaras brīvlaikā atstāj pie draudzenes – padomi un pieredzes stāsti
  • Kā ģērbties un ko likt uz galda vasaras ballītē?
  • Kādu pludmales somu šovasar izvēlēties?
  • Kāpēc vasarā sejai tik ļoti vajadzīgas mitrinošās maskas, kā tās lietot un kādas izvēlēties?
  • Vērts aizbraukt! Ceļojuma galamērķi, kas patīkami pārsteidz
  Ieva nr29

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+