5 triki, ar kuru palīdzību neparasti iemūžināt svētku uguņošanu

Fotografēšana
Santa.lv
30. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Lai arī svētku uguņošana ir neatņemama svētku sastāvdaļa, tā vienlaikus ir arī ir viena no visgrūtāk iemūžināmajām lietām, it īpaši ar tālruņa kameru.

Protams, svētkos galvenais ir izbaudīt mirkli kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, ne tikai vērot notiekošo caur kameras aci, taču arī skaistas fotogrāfijas pēc gadiem radīs patīkamas atmiņas!

Atrodi ideālo vietu salūta vērošanai

Tikpat, cik svarīga ir laba viedtālruņa kamera, svarīgi arī izvēlēties labāko lokāciju uguņošanas iemūžināšanai. Vislabāk iemūžināt salūtu vietā, kur mums blakus nav cilvēku pūļu. Taču saprotams, ka, sagaidot salūtu pilsētā, no citiem svinētājiem izvairīties neizdosies. Tādēļ, plānojot svētku salūta vērošanu, ieteicams izvēlēties 2–3 blakus esošas potenciālās lokācijas, kur pūļa gadījumā būs iespējams ātri pārvietoties uz citu vietu.

Iemūžinot salūtu, ir būtiski atcerēties arī par perspektīvu – salūts skaisti izskatīsies iemūžināts foto vai video formātā pie ūdens vai vecpilsētas torņu fonā. Fotoattēlā esošais objekts padarīs bildi vizuāli interesantāku, kā arī palīdzēs vieglāk sastādīt nepieciešamo foto kompozīciju tā, lai attēls izskatās dinamiski.

Iemūžini debesu plašumu

Uguņošanu vislabāk iemūžināt ar platleņķa objektīvu. Ja vēl pavisam nesen platleņķa objektīvs bija vien profesionālu fotokameru priekšrocība, tad tagad šī opcija ir pieejama arī viedtālruņos.

Vislabākās platleņķa fotogrāfijas būs iespējams uzņemt tieši sākoties uguņošanai. Salūta sākumā platleņķa fotoattēli izskatīsies vislabāk, jo debesis vēl nebūs pilnas ar dūmiem, tādējādi ļaujot iemūžināt labākas kvalitātes fotoattēlus vai video.

Saki “nē” zibspuldzei

Tā kā visbiežāk tumsā esam pieraduši fotografēt vai filmēt ar zibspuldzi, tad arī uguņošanas iemūžināšana ar zibspuldzi sākotnēji var šķist laba doma. Tā kā uguņošana atrodas vairāku simtu metru attālumā, to vislabāk iemūžināt, neizmantojot zibspuldzi. Tās vietā tālruņos iestrādātie viedpalīgi palīdzēs parūpēties par nevainojamu fotoattēla izgaismošanu.

Paļaujies uz savu viedtālruni

Ja iepriekš salūta iemūžināšanai bija nepieciešams statīvs vai tripods, kas padarīja Jaunā gada sagaidīšanu un salūta vērošanu apgrūtinošāku, tad šobrīd viedtālruņos nakts fotografēšanas režīmā pieejamā attēlu stabilizācijas tehnoloģija (AIS) ir padarījusi lietotāju dzīves vieglākas – tagad nevainojamu uguņošanas foto var uzņemt ar vienu pieskārienu. Uguņošanas iemūžināšanai labi noderēs arī video formāts, jo video labāk varēs vērot arī dinamiskās salūta pārejas.

Padari salūtu par neaizmirstamu notikumu

Protams, iemūžinot salūtu, nepieciešams atcerēties arī par būtiskāko – labu laika pavadīšanu ar sev tuvajiem. Tāpēc bez ierastajām salūta fotogrāfijām uzņem arī pašiņus ar draugiem vai ģimeni!

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs