5 padomi labai atpūtai

Atpūta
Anna Peipiņa
17. oktobris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Atvaļinājums vai nedēļa nogale – šis ir laiks, kas tev ir jāizbauda! Kā vislabāk to izdarīt?

1. Nav pareizas un nepareizas atpūtas

Ir cilvēki, kam der tikai aktīva atpūta – sportiskas aktivitātes pie ūdens, pārgājieni, dejas līdz rīta gaismai. Viņi nevar iedomāties, kā pusi dienas var gulēt šūpuļtīklā ar grāmatu rokā, un pat dīki pavadīta stunda baseina malā viņiem ir mocības. Šie cilvēki uzlādējas no kustības. Un ir cilvēki, kam labākā atpūta ir klusums, vienatne un nesteidzīga dzīvošanās. Šie cilvēki uzlādējas no miera. Neviens no abiem atpūtas veidiem nav labāks vai pareizāks par otru. Galvenais – saprast, kurš ir tavējais.

2. Arī atpūta ir jāplāno

Jā, jā, lai cik kaitinošs mūsu ikdienas ritma nogurdinātajām ausīm būtu vārds plānot, pat atpūta īsti neizdodas bez zināma plāna un struktūras. Protams, šajā plānā drīkst būt (un pat ir nepieciešams!) laiks, kad nedarīt pilnīgi neko un ļaut dienai vienkārši notikt, taču atpūtu nedrīkst pavisam aizlaist pašplūsmā. Tad laiks tajā sapinas un pazūd.

3. Daba ārstē visu

Katrā ziņā ļoti daudzas modernās kaites. Stresu. Izdegšanas simptomus. Saspringumu. Bezmiegu. Apdzisušu skatienu. Noslīdējušus mutes kaktiņus. Dažkārt pat salauztu sirdi.

4. Vienkāršības skaistums

Atvaļinājums ir īstais brīdis saskatīt un izbaudīt vienkāršo lietu skaistumu. Kā smaržo tēja ar svaigi plūktām piparmētrām. Cik skaisti izskatās uz smilgas savērtas meža zemenītes. Un nekas pasaulē nevar būt gardāks par gaileņu mērci ar jaunajiem kartupeļiem un mazsālītiem gurķīšiem. Pilnīgi nekas!

5. Nogriez skaņu!

Ja nevari izslēgt mobilo telefonu pavisam, vienkārši nogriez skaņu un noliec to plauktiņā. Sarunā ar sevi, cik reižu dienā to pārbaudīsi un uz kuru cilvēku zvaniem vai īsziņām noteikti atbildēsi. Pārējiem tevis vienkārši nav. Tu esi aizceļojis uz Austrāliju, Burkinafaso vai uz Mēnesi.

 

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs