4 jautājumi, ko uzdot sev pirms jauna televizora iegādes

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
26. jūlijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Jauns televizors ir nopietns pirkums, ko lielākā daļa cilvēku veic vidēji reizi septiņos gados. Lai izvēlētos sev piemērotāko tālrādes aparātu, pirms iegādes jāizvērtē savus TV skatīšanās paradumus – kur novietosiet televizoru, kādā diennakts laikā, kādu saturu tajā skatīsieties un kā tas iekļausies interjerā. Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs veikalā izdarīt pareizo izvēli.

4 jautājumi, ko sev uzdot, plānojot iegādāties jaunu televizoru:

 

  • Kur tiks novietots televizors?

Pirms televizora iegādes ir svarīgi zināt, kur tieši mājās tas tiks novietots, jo attālums no ekrāna līdz jūsu acīm ir noteicošais faktors, izvēloties televizora izmēru. Turklāt jāņem vērā, ka televizorus ar augstākas izšķirtspējas ekrānu var skatīties no mazāka attāluma, bet zemākas izšķirtspējas – no lielāka attāluma.

Gan pārāk liels, gan pārāk mazs ekrāns var padarīt TV skatīšanos neērtu un nebaudāmu, tāpēc, vadoties pēc šīs tabulas, varat noskaidrot, kāda lieluma televizors būs piemērotākais jūsu mājoklim.

Ekrāna izmērs

Skatīšanās attālums 4K TV

Skatīšanās attālums FullHD TV

30”

76 cm

150 cm

40”

100 cm

200 cm

55”

140 cm

280 cm

65”

165 cm

330 cm

75”

190 cm

380 cm

85”

215 cm

430 cm

  • Kādu saturu skatīsieties visbiežāk?

Attēla kvalitātei ir noteicoša nozīme, lai baudītu saturu visā tā krāšņumā – ieraudzītu pat sīkākās detaļas, asākās kustības un smalkākās krāsu nianses. Ja ikdienā skatāties sporta spēles, mākslas filmas, kvalitatīvus seriālus vai spēlējat videospēles, augstā izšķirtspējā – piemēram, FullHD, 4K vai pat 8K –, ekrāns ļaus šo saturu vērot atbilstošā kvalitātē.

Lielākā daļa satura virszemes televīzijā un straumēšanas servisos jau ir skatāma vismaz FullHD izšķirtspējā, tomēr tehnoloģijas nepārtraukti attīstās, un saturs kļūst arvien kvalitatīvāks.

Tā kā jauns televizors ir salīdzinoši rets pirkums, ieteicams to iegādāties ar iespējami augstas izšķirtspējas ekrānu, lai arī pēc dažiem gadiem TV atbilstu jaunākā satura līmenim.

  • Kādā diennakts laikā televizoru skatīsieties?

Televizoriem ir ļoti daudz dažādu ekrānu veidu un funkciju. Tumšā telpā teju visa veida ekrāni rādīs salīdzinoši kvalitatīvu attēlu, taču, ja mēdzat televizoru skatīties dienas gaišajā laikā, lielākajā daļā ekrānu veidosies atspīdums un būs grūti saskatīt tajā notiekošo – it sevišķi tumšākas ainas.

Šādā gadījumā ieteicams izvēlēties televizoru ar Quantum dot tehnoloģiju, piemēram, QLED TV modeļi piedāvā izteikti uzlabotu melno toņu kontrastu, padarot gaišos toņus gaišākus, tumšos – tumšākus. Ekrāna materiāls neizraisa pikseļu pārdegšanu jeb iedegšanu un nodrošina lielisku krāsu kontrastu jebkādā telpas apgaismojumā.

  • Kā televizors iekļausies interjerā?

Neskaitāmo vadu un pagarinātāju jūklis, kas izveidojas pie televizora, ir ne tikai neērts un bīstams, bet arī izskatās nepievilcīgi un rada nekārtības iespaidu. Ja jūsu mājoklī nav izveidoti speciāli risinājumi vadu paslēpšanai, tad ieteicams izvēlēties televizoru ar kabeli, kurā apvienotas vairākas funkcijas – gan strāvas padeve, gan audiovizuālo datu savienojums.

Interjera dizaineri iesaka televizoru nenovietot pie sienas ar raibām un košām tapetēm vai krāsojumu. Tā vietā labāk to likt pie vienkrāsainas sienas, lai acis tik ātri nenogurtu.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+