• Talsu zivju kombināts nevar pierādīt produktu izcelsmi, PVD aicina izņemt preces no tirdzniecības

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  6. jūlijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: PVD
  Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir aicinājis tirdzniecības tīklus visā Latvijā izņemt no tirdzniecības SIA Talsu zivju kombināts ražotos zivju konservus, jo uzņēmums nevar pierādīt to izcelsmi, turklāt daļai produkcijas, uzņēmumā konstatēto pārkāpumu dēļ, bija jābūt iznīcinātai jau martā.

  Pavasarī, pārbaudot sūdzību par mežā izgāztiem neaizvākotiem zivju konserviem, PVD veica pārbaudi uzņēmumā SIA Talsu zivju kombināts (PVD atzīšanas Nr. A006096, adrese Ezera iela 29A, Talsi, Talsu novads, LV-3201), kuras laikā konstatēja, ka uzņēmumā netiek ievērotas higiēnas prasības un  tehnoloģiskais process, nav veikti produkcijas laboratoriskie izmeklējumi, kas apliecinātu produkcijas nekaitīgumu, kā arī produkcija nav izsekojama – nav informācijas par izejvielas izcelsmi, sterilizācijas procesu, izejvielas atlaidināšanu, uzglabāšanu u.tml.

  Ņemot vērā konstatētos pārkāpumus, PVD no apgrozības izņēma visu uzņēmumā saražoto produkciju – kopā aptuveni 130 000 sterilizētus zvejas produktu konservus un apturēja uzņēmuma darbību, par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākot administratīvo lietvedību.

  Uzņēmums paziņoja un uzrādīja dokumentus, ka no apgrozības izņemtā produkcija ir iznīcināta.

  Veicot plānveida pārbaudi kādā veikalā, PVD inspektori pamanīja tirdzniecībā ne tikai konservus no it kā iznīcinātās zivju konservu partijas, bet arī citus it kā šajā uzņēmumā ražotus, taču patiesībā nezināmas izcelsmes zivju konservus, tostarp tādus, kas, iespējams, ražoti citviet. PVD no šī veikala un noliktavas izņēmis 30 266 zivju konservu kārbas.

  SIA Talsu zivju kombināts darbība nav atjaunota, tāpēc nekādi šajā uzņēmumā ražoti produkti tirdzniecībā nedrīkst atrasties.

  PVD aicina arī patērētājus būt uzmanīgiem un neiegādāties SIA “Talsu zivju kombināts” ražotos produktus, kā arī ziņot PVD, ja tirdzniecībā pamanīti šajā uzņēmumā ražoti produkti. PVD uzticības tālrunis – 67027402.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē