PNB bankas klienti jau agrā rītā veido garas rindas, lai saņemtu garantēto valsts atlīdzību

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
22. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: LETA
Sākoties garantēto atlīdzību izmaksām, PNB bankas klienti ceturtdienas rītā vēl pirms bankas darba laika sākumā pulcējās pie bankas.

Viņa arī atzīmēja, ka visvairāk cilvēku šobrīd ir PNB bankas Latgales filiālēs.

«Klienti jau pirms filiāļu darba laika sākuma pulcējās pie PNB bankas filiālēm, lai varētu saņemt garantēto valsts atlīdzību. Visvairāk cilvēku šobrīd ir Latgales filiālēs. Tur mūsu darbinieki komunicē ar klientiem un informē, par naudas garantēto naudas līdzekļu noformēšanas kārtību, izskaidro situāciju, ka PNB bankas filiālēs skaidru naudu neizmaksā, pārskaitījumi tiek veikti uz klientu norādīto kontu, kā arī to, ka filiāles strādās arī piektdien, sestdien un attiecīgi process turpināsies arī pēc tam,» sacīja Vilistere-Lāce.

Tāpat viņa norādīja, ka sūdzības no klientiem nav saņemtas.

Vilistere-Lāce arī atgādināja, ka daļai klientu ne ceturtdien, ne tuvākajās dienās nekur nav jādodas – atlīdzību viņi saņems automātiski. Arī pārējos klientus banka aicina iespēju robežās plānot vizīti nākamajās dienās un nedēļās.

«Ņemot vērā pieteikuma apstrādes laiku un cilvēku skaitu, kam primāri nepieciešams pārskaitīt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) maksājumus, paredzams, ka izmaksu process aizņems vismaz mēnesi,» sacīja bankas pārstāve.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka PNB bankas klientiem ceturtdien sākās garantēto atlīdzību izmaksas. Garantētās atlīdzības PNB bankas klientiem izmaksā banka Citadele.

PNB bankas klientiem tiks izmaksāta garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro. Paredzēts, ka 99,2% PNB bankas klientu garantētās atlīdzības veidā saņems noguldījumus pilnībā, tostarp 95% ir iekšzemes klientu, savukārt 4,2% – ārvalstu klientu.

Privātpersonām, kas ir VSAA maksājumu – pabalstu, pensiju – saņēmēji ar jau esošu kontu bankā Citadele, nav nepieciešams doties uz banku Citadele, jo garantētā atlīdzība tiks automātiski pārskaitīta uz kontu bankā Citadele.

Taču sešu mēnešu laikā no atlīdzību izmaksu sākuma būs nepieciešams apstiprināt VSAA, vai arī turpmāk ir vēlme saņemt maksājumus bankā Citadele.

Privātpersonām, kas ir VSAA maksājumu saņēmēji, bet bez konta banka Citadele no šodienas jādodas uz noteiktām PNB bankas filiālēm, dokumentu parakstīšanai līdzi ņemot pasi vai ID karti. Šiem klientiem tiks automātiski atvērts konts bankā Citadele un ieskaitīta garantētā atlīdzība. Tostarp šiem klientiem bankas Citadele internetbanka būs pieejama uzreiz pēc dokumentu parakstīšanas, bet norēķinu karti varēs saņem pa pastu divu darba dienu laikā. Vienlaikus PNB bankas filiālē būs iespējams aizpildīt iesniegumu VSAA par turpmāko pabalstu/pensiju saņemšanu bankā Citadele vai kādā citā bankā.

Privātpersonām, kuras ir rezidents ar jau esošu kontu bankā Citadele, ir jāaizpilda pieteikums par garantētās atlīdzības saņemšanu internetbankā vai bankas Citadele filiālē. Šiem klientiem garantētā atlīdzība tiks pārskaitīta uz kontu bankā Citadele vai kontu jebkurā citā finanšu iestādē.

Savukārt privātpersonām, kuras ir rezidents bez konta bankā Citadele, ir jādodas uz bankas Citadele filiāli, jāidentificējas un jāsaņem garantēto atlīdzību ar pārskaitījumu uz kontu jebkurā finanšu iestādē.

Tajā pašā laikā privātpersonām, kas ir ārvalstu rezidenti, kā arī juridisko personu pārstāvjiem ir jāzvana uz bankas Citadele informatīvo tālruni un jāvienojas par tikšanos.

Latvijas Noguldījumu garantiju sistēma paredz līdz 100 000 eiro garantēto atlīdzību katram noguldītājam. To izmaksā gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu noguldījumiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai.

Garantēto atlīdzību izmaksai PNB bankas klientiem ir nepieciešami aptuveni 279 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka no 15.augusta, plkst.21 ir apturēta PNB bankas  darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka kā PNB bankas tiešais uzraugs 15.augustā nolēma atzīt PNB bankas par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt PNB bankas noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto un rūpējoties par bankas klientu noguldījumu aizsardzību, FKTK padome ārkārtas sēdē nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu PNB bankas un lēma par noguldījumu nepieejamību.

Eiropas Centrālā banka kā PNB bankas tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+