Lielo mūzikas balvu par izcilu sniegumu gada garumā saņēmis Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Kultūra
Ziņu aģentūra LETA
25. februāris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: LNSO/Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Facebook
Lielā mūzikas balva 2019 par izcilu sniegumu gada garumā piešķirta Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim (LNSO), savukārt par aizvadītā gada labāko koncertu atzīts ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncerts Ventspils koncertzālē Latvija.

Ar aplausiem uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves otrdienas vakarā sagaidīja «Lielās mūzikas balvas» par mūža ieguldījumu saņēmējus – komponisti Maiju Einfeldi un komponistu Paulu Dambi. Balvas abiem māksliniekiem svinīgajā ceremonijā pasniedza Valsts prezidents Egils Levits.

Par kategorijas Gada jaundarbs laureātu kļuva LNSO pirmās rezidējošās komponistes Gundegas Šmites skaņdarbs Rītausmas dieve Ēosa. Skaņdarbs tika atskaņots pērn, 20.septembrī Lielajā ģildē LNSO un diriģenta Andra Pogas vadībā.

Kategorijā Gada uzvedums uzvaras laurus plūca komponista Imanta Kalniņa opera Spēlēju, dancoju Latvijas Nacionālajā operā. Iestudējuma diriģents ir Mārtiņš Ozoliņš, bet režisore Laura Groza-Ķibere.

«Par izcilu darbu ansamblī» sudraba statuete nonāca ērģelnieka Aigara Reiņa rokās, kurš aizvadītā gada sākumā kļuva par Rīgas Doma titulāro jeb galveno ērģelnieku, vienlaicīgi pildot gan katedrāles mūzikas direktora, gan ērģelnieka funkcijas. Reinis daudzus gadus bijis Latvijas Radio kora mākslinieks un vokālo grupu Schola Cantorum Riga un Ars Antiqua Riga dalībnieks.

«Par izcilu interpretāciju» balvu saņēma diriģents Ainārs Rubiķis par Artura Onegēra Trešās jeb «Liturģiskās» simfonijas interpretējumu kopā ar LNSO. Koncerts notika 15.martā Lielajā ģildē.

Kategorijā Gada jaunais mākslinieks uzvaras laurus plūca saksofonists Aigars Raumanis, kurš mācījies pie latviešu saksofonspēles meistariem Oskara Petrauska un Arta Sīmaņa. Šobrīd Raumanis mācās Sibeliusa akadēmijā Helsinkos. Viņš ir muzicējis vadošo Latvijas orķestru sastāvos, kā arī solista ampluā jau paspējis saspēlēties ar Sinfonietta Rīga, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri un Nacionālo bruņoto spēku orķestri. Lai veicinātu talantīgu un mērķtiecīgu jauno cilvēku izaugsmi, banka «BlueOrange» piešķīra speciālbalvu 1000 eiro apmērā kategorijas Gada jaunais mākslinieks laureātam tālākajai profesionālajai izglītībai.

Publikas simpātijas balsojumā visvairāk punktu ieguva nominante kategorijā Gada jaunais mākslinieks – dziedātāja Ilze Grēvele-Skaraine.

Šogad balvu pasniedza astoņās kategorijās un katrā no tām bija trīs nominanti.Lielā mūzikas balva ir Latvijas valsts augstākais apbalvojums mūzikā, tas izveidots 1993.gadā pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas. Pirmajos gados balvas pasniegšanas ceremonija notika Lielajā Ģildē, bet kopš 1996.gada balvas mājvieta ir Latvijas Nacionālā opera un balets.

Balvas laureātus izvēlējās žūrija, kuras dalībnieki visu gadu sekoja līdzi notikumiem Latvijas koncertzālēs un muzikālajos teātros. Šogad žūrijas locekļi bija žūrijas priekšsēdētājs, diriģents, komponists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Andris Vecumnieks, diriģents, mūzikas pedagogs Jānis Erenštreits, muzikoloģe Ināra Jakubone, muzikoloģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Muzikoloģijas katedras vadītāja Ieva Rozenbaha, muzikoloģe, Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, muzikoloģe, izdevniecības Musica Baltica direktore Solvita Sējāne un muzikologs, žurnālists, publicists Armands Znotiņš.

Laureāti saņēma Armanda Jēkabsona darinātu sudraba statueti un naudas prēmiju.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+