• Šobrīd

  weather img

  Rīga +9°C Mākoņains, Z vējš, 1.03 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  25. jubileja tiešsaistē - starptautiskais literatūras festivāls _Prozas lasījumi_šogad notiks attālināti

  Literatūra
  Santa.lv
  Santa.lv
  23. novembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes attēls
  Arī šogad starptautiskais literatūras festivāls Prozas lasījumi piedāvās plašu programmu, taču visi pasākumi notiks neklātienē – tiešsaistē, informē festīvāla rīkotāji.

  Prozas lasījumi 25 gadu laikā no neliela lasījumu vakara Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei ir pārtapis vairāku dienu prozas festivālā, kura laikā dažādos pasākumos ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki un viesautori no citām Eiropas valstīm. Prozas lasījumi laika gaitā kļuvuši par radošu tikšanās vietu autoriem un lasītājiem, kā arī nozīmīgu atskaites punktu pašmāju rakstniecībā, ļaujot apzināties nozares nepārtrauktu attīstību un aktualitāti Latvijas kultūrtelpā.

  “Tiešraides video veido tikai nelielu daļu no kopējās festivāla programmas – galvenais uzsvars šogad ir uz Rakstnieces un Rakstnieka balsīm – gan filozofiskākā nozīmē, gan arī tāpēc, ka tās būs dzirdamas audio podkāstos, un ikvienam būs unikāla iespēja dzirdēt autoru jaunākos tekstus viņu pašu izpildījumā, turklāt jebkurā sev ērtā laikā un vietā – domāju, ka tas precīzi ietver rakstnieces un rakstnieka balss neatkarību – no vietas, laika, apstākļiem un izaicinājumiem, ko dažādie laikmeti mums liek priekšā. Rakstnieces un rakstnieka balsis visos laikos ir spējušas skanēt pāri barjerām un robežām. Šogad īpaši novērtējam šo balsu brīvību un kopā ar tām svinam festivāla 25 gadu jubileju!” uzsver festivāla rīkotāja Inga Žolude.

  Prozas lasījumi 2020 notiks neklātienē: no 1. līdz 6. decembrim, to būs iespēja vērot video tiešraidēs www.prozaslasijumi.lv, daļa lasījumu būs dzirdami audio ierakstu veidā sadarbībā ar Latvijas Radio, kā arī festivāla oficiālajā Spotify kontā. Baltijas autoru teksti tiks publicēti festivāla mājaslapā www.prozaslasijumi.lv, bet dažādās interaktīvās aktivitātēs un iniciatīvās festivāla facebook un Instagram kontos tiks aicināti piedalīties arī skatītāji.

  Lai arī attālināti, festivāla programma ir piepildīta un piedāvā daudzveidīgus pasākumus.

  1. 1. decembrī festivāls tiks atklāts ar  Ināras Kolmanes īsfilmu Prozas lasījumiem 25.
  2. 2. decembrī norisināsies diskusija Vārda brīvība – mīti un realitāte, ko vadīs Lolita Tomsone un piedalīsies rakstnieki Rihards Bargais, Inga Gaile, Haralds Matulis un Ieva Kolmane.
  3. 3. decembrī video tiešraidē būs iespēja klausīties konkursa Neērtās tēmas uzvarētāju lasījumus.
  4. 4. decembrī būs Baltijas stāstu vakars, kurā piedalīsies autori no visām Baltijas valstīm, tas norisināsies angļu valodā.
  5. 5. decembrī plkst. 14.00 savus darbus lasīs topošie rakstnieki, kas piedalījušies literārajā nometnē Aicinājums. Plkst. 18.00 savus darbus lasīs topošie rakstnieki no profesionālās izglītības programmas Literārā Akadēmija: Džena Andersone, Jānis Zelčāns, Sandra Bormeistere, Elvis Friks. Vakarā plkst. 22.00 lasījumu “Vēlā vakara viesības ar rakstniekiem” organizē interneta žurnāls “Satori”. Savus darbus lasīs: Andris Kuprišs, Anete Konste, Andris Kalnozols, Alise Redviņa. Pasākumu vada Henriks Eliass Zēgners.
  6. 6. decembrī, festivāla noslēdzošajā dienā būs Prozas brokastis -  tradicionālie svētdienas rīta lasījumi. Pie brokastu galda savus darbus lasīs Inga Gaile, Viesturs Ķerus, Rudīte Kalpiņa, Arno Jundze, Andra Manfelde. Pasākumu vadīs Toms Treibergs. Tam sekos tiešsaistes saruna ar ukraiņu rakstnieci Tamāru Horihu Zerņu, romāna Meitiņa (Dienas Grāmata, 2020) autori. Festivāla noslēguma pasākumā un balvas pasniegšanā savus darbus lasa: Inga Ābele, Rvīns Varde, Gundega Repše, Arvis Viguls.

   

  Festivāla ietvaros tiek piedāvāta iespēja ikvienam apmeklēt Miķeļa Mūrnieka un Henrika Eliasa Zēgnera veidoto piemiņas soliņu rakstniekiem Andrai Neiburgai un Paulam Bankovskim, nofotografēt vai nofilmēt sevi, lasot Andras Neiburgas, Paula Bankovska vai cita pašmāju autora grāmatu  un publicēt sociālajos tīklos, liekot mirkļabirku #prozarunā #ProzasLasijumi. Labākā foto autoram festivāls sarūpējis pārsteigumu! Soliņš novietots pie Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas no Bruņinieku ielas puses. Soliņš uzstādīts LLMC projekta Kopā ietvaros. 

  Savukārt jauno autoru biedrība Karantīna piedāvās iespēju ikvienam 1.-6. decembrī kļūt par teksta autoru, rakstot stāstu uz īpašiem festivāla Prozas lasījumi 2020 plakātiem, kas izvietoti brīvi pieejamās vietās bibliotēkās, grāmatnīcās, pie Tallinas ielas kvartāla u.c. – ar pilno sarakstu varēs iepazīties festivāla mājaslapā.  

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+