• 24. aprīlī kopīgi sakopsim Latviju - klāt Lielā Talka

  Latvija
  Santa.lv
  Santa.lv
  15. marts, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Lielā Talka un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina uz tradicionālo pavasara talku un Vislatvijas vides sakopšanu, kas norisināsies šā gada 24. aprīlī.

  Virzoties uz mērķi par zaļākās valsts pasaulē statusu, arī šajos sarežģītajos apstākļos ir svarīgi ikdienā saudzēt ne tikai savu veselību, bet arī apkārtējo vidi un dabu. Tāpēc arī šogad, tāpat kā visus iepriekšējos gadus Lielā Talka notiks, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu un talkošanu vienas mājsaimniecības ietvaros. Šā gada Lielās Talkas sauklis ir Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!, norāda uz to, ka, neskatoties uz apkārtējiem apstākļiem, katrs no mums Lielās Talkas dienā vai jebkurā citā laikā var pielikt savu roku, lai Latvija kļūtu par zaļāko valsti pasaulē.

  Ministrija atgādina par nepieciešamību ievērot valstī noteiktus epidemioloģiskās drošības noteikumus un aicina doties talkot atbilstoši tā brīža noteiktajiem ierobežojumiem. Lai parūpētos par vidi, pasargājot arī sevi, organizatori aicina  talkot individuāli – solo talkas, divatā – duo talkas vai vienas mājsaimniecības ietvaros – ģimenes talkas.

  “Esmu priecīga un bezgala lepna par to, ka arī tik sarežģītos apstākļos mēs, kā sabiedrība un kā valsts kopumā, spējam atrast gan iekšējos spēkus, gan drošus veidus, kā turpināt talkot un rūpēties par mūsu dabu. Jau 13 gadus mēs katru pavasari talkojam un veicam sakopšanas un labiekārtošanas darbus. Talkojām pagājušogad, talkosim šogad un, neapšaubāmi, talkosim arī nākošgad! Katrs atsevišķi, bet visi kopā mēs spēsim paveikt vairāk, talkojot “solo” vai vienas mājsaimniecības ietvaros. Manuprāt, mums kā sabiedrībai šobrīd jābūt jo īpaši saliedētiem ne vien tajā ko darām un ko vēlamies panākt, bet arī savā attieksmē – jāpaliek pozitīviem un atvērtiem. Nenoliedzami šis ir grūts laiks un tikai ar pozitīvām domā, kopīgu darbu un vienotu skatījumu uz to, kādu vēlamies redzēt savu valsti nākotnē, mēs spēsim tikt pāri visām grūtībām," saka kustības Lielā Talka vadītāja Vita Jaunzeme

  Latvija jau ir parādījusi, ka spēj vienoties kopīga mērķa labad daudz lielākā mērā, nekā citas pasaules valstis. 2021. gada sākumā Lielās Talkas organizatori no Pasaules talku kustības saņēma balvu Let`s do it!, jo 2020. gada Pasaules talkas ietvaros Latvija ir atzīta par valsti, kurā labiekārtošanas, sakopšanas un koku stādīšanas aktivitātēs piedalījies procentuāli vislielākais brīvprātīgo skaits pret kopējo iedzīvotāju skaitu (The highest % of volunteers per capita at World Cleanup Day 2020).

  Šī gada 24. aprīlī Latvijā norisināsies ikgadējā pavasara Lielā Talka. Talcinieki ir aicināti ievērot visas valstī noteiktās piesardzības prasības, būt apzinīgiem un iesaistīties Latvijas sakopšanā un labiekārtošanā. Plašāka informācija par 2021. gada talkas norisi, ieteikumiem talciniekiem un iespējām iesaistīties atrodama Lielās Talkas mājas lapā.

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē