Latvijas junioru ekipāža Sesks/Caune pēc WRC Sardīnijas rallija: Jautājumu vairāk nekā atbilžu

Autosports
Santa.lv
Santa.lv
17. jūnijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: M-Sport
LMT Autosporta Akadēmijas ekipāža Mārtiņš Sesks ar stūrmani Krišjāni Cauni šajā nedēļas nogalē startēja pasaules junioru rallija čempionāta (JWRC) posmā Rally Italia Sardegna un debijas reizē Sardībijas salā savas klases kopvērtējumā ierindojās piektajā pozīcijā.

Lai gan ekipāžai izdevās veikt pilnu sacensību distanci, kā jau rallijā, neiztika arī bez misēkļiem, tehnikas bojājumiem, braukšanas kļūdām, un šoreiz arī privātas dabas sagādātiem izaicinājumiem. Bet neskatoties uz to, ekipāža spēja izpildīt galveno uzdevumu veikt pilnu distanci, gūstot iespējami daudz zināšanu un informācijas, lai turpinātu darbu pie pilota un stūrmaņa prasmju izkopšanas. 

“Savā un LMT Autosporta Akadēmijas komandas vārdā izsaku visdziļāko līdzjūtību manam stūrmanim Krišjānim Caunem, kuram rallija laikā aizsaulē devās viņa tēvs, Latvijas autosporta meistars Ivars Caune," iesāk Mārtiņš Sesks. «Kas attiecas par braukšanu, tad sportiskais rezultāts nav manu spēju līmenī – lai gan šoreiz galvenais uzdevums bija  sasniegt finišu. Pirms rallija teicu, ka šis ir kā kontroldarbs tam darbam, ko esam izdarījuši sadarbības veidošanā pirms došanās uz Sardīniju. Diemžēl, labu atzīmi šoreiz neesam nopelnījuši, jo mans mērķis nav piedalīties rallijā, lai tikai finišētu un būt vairākas minūtes aiz līderiem.»

“Galvenais uzdevums ir izpildīts – ekipāža ir sasniegusi rallija finišu, kas mums ļāva iegūt ļoti daudz zināšanu un informācijas gan par ātrumposmiem, gan par riepu darbību, gan par sastādītās stenogrammas atbilstību faktiskajiem braukšanas apstākļiem," uzsver Uldis Briedis, LMT Autosporta Akadēmijas ekipāžas treneris. «Ceļu segums dažādos Sardīnijas reģionos ir krietni atšķirīgs, kamdēļ nozīmīgu daļu laika veltījām riepu stratēģijas izstrādāšanai. Sasniedzot rallija finišu varējām pārliecināties par riepu veiktspēju un mūsu izvēlētās stratēģijas pareizību. Iegūtās zināšanas noteikti noderēs uz priekšdienām, gan atlikušajos šīs sezonas posmos, gan it īpaši, ja Sardīnijas rallijs saglabās savu vietu Junior WRC kalendārā.»

«Turpmākai izaugsmei ļoti vērtīgs ieguvums bija sastādītās stenogrammas pārbaudīšana faktiskos rallija apstākļos. Lai gan šeit ieguvumi vairāki, un daudzi no tiem ir ļoti tehniski, kā vienu no piemēriem varu minēt iegūtās prasmes par akmeņu atšķiršanu. Sardīnijā vienā ātrumposmā bija vairāk akmeņu kā vienā Latvijas rallijā kopā. Veicot trases pierakstu, šie noteikti bija jauni apstākļi, jo teju visus akmeņus varēja uzskatīt par bīstamiem. Rallija finišā varu teikt, ka esam guvuši priekšstatu kā atšķirt akmeņus un sadalīt tos divās kategorijās – bīstams, un parasts, kam īpašu uzmanību piešķirt nav nepieciešams. Lai gan piemērs ir par akmeņiem, iegūtās prasmes iespējams vispārināt arī uz citiem šķēršļiem,» saka treneris. 

JWRC rezultāti Sardīnijas posmā:

Vieta

Pilots

Stūrmanis

Rezultāts

 

 

1.

Jan SOLANS

Mauro BARREIRO

2:02:36,2

 

2.

Dennis RÅDSTRÖM

Johan JOHANSSON

+14,9 sek.

 

3.

Tom KRISTENSSON

Henrik APPELSKOG

+3:27,2

 

4.

Raul BADIU

Gabriel LAZAR

+4:37,5

 

5.

Mārtiņš SESKS

Krišjānis CAUNE

+5:34,9

 

6.

Julius TANNERT

Jürgen HEIGL

+6:41,8

 

7.

Fabrizio ZALDIVAR

Fernando MUSSANO

+8:58,9

 

8.

Tom WILLIAMS

Phil HALL

+15:26,2

 

9.

Enrico OLDRATI

Elia DE GUIO

+17:44,6

 

10.

Nico KNACKER

Tobias BRAUN

+19:53,9

 

11.

Sean JOHNSTON

Alex KIHURAN

nefinišēja

 

JWRC kopvērtējums pēc diviem posmiem*:

Vieta

Pilots

Stūrmanis

Punkti

Papildpunkti

KOPĀ

1.

Jan SOLANS

Mauro BARREIRO

52

19

71

2.

Tom KRISTENSSON

Henrik APPELSKOG

58

4

62

3.

Dennis RÅDSTRÖM

Johan JOHANSSON

37

18

55

4.

Julius TANNERT

Jürgen HEIGL

33

3

36

5.

Roland POOM

Ken JÄRVEOJA

26

0

26

=

Tom WILLIAMS

Phil HALL

26

0

26

7.

Mārtiņš SESKS

Krišjānis CAUNE

18

3

21

8.

Raul BADIU

Gabriel LAZAR

12

6

18

9.

Enrico OLDRATI

Elia DE GUIO

12

0

12

10.

Sean JOHNSTON

Alex KIHURANI

10

0

10

11.

Fabrizio ZALDIVAR

Fernando MUSSANO

9

0

9

12.

Ken TORN

Kuldar SIKK

1

2

3

=

Nico KNACKER

Tobias BRAUN

3

0

3

*FIA pasaules junioru rallija čempionātā kopvērtējuma punktus piešķir par ekipāžas iegūto vietu rallija finišā. Tāpat katra ātrumposma ātrākā rezultāta īpašnieks saņem vienu papildpunktu.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+