Rally Liepāja vēl šogad varētu kļūt par WRC posmu

Rallijs
Līga Stirna
Līga Stirna
16. jūnijs, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Red Bull
Pasaules rallija čempionāta (WRC) rīkotāji un Rally Liepāja organizatori RA Events uzsākuši sarunu procesu par FIA Eiropas rallija čempionāta posma Rally Liepāja iespējamo iekļaušanu FIA pasaules rallija čempionāta 2020. gada sezonas kalendārā.

FIA pasaules rallija čempionāta 2020. gada sezonu skārusi Covid-19 vīrusa izplatība pasaulē, kā rezultātā bijis nepieciešams atcelt piecus plānotos rallijus, bet vēl divi pārcelti uz nenoteiktu laiku. Pagājušajā nedēļā WRC promouters Olivers Ciesla apstiprināja, ka tiek meklēti unikāli risinājumi, lai aizvadītu pilnvērtīgu čempionāta sezonu, tajā iesaistot arī starptautiski atzītas sacensības. Starp tām ir arī Rally Liepāja, kuru jau kopš pirmās sarīkošanas reizes 2013. gadā atzinīgi novērtējis FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) rīkotājs Eurosport Events, Starptautiskā automobiļu federācija (FIA)  un sacensību dalībnieki. Rally Liepāja šogad uzņems FIA ERC sezonas otro posmu, kura norise paredzēta 14.–16. augustā.

“Mēs, RA Events un WRC rīkotāji, pirmdien noslēdzām pirmo paplašināto darba sarunu, kurā apskatījām vairākus organizatoriskus jautājumus.

Sarunas noslēgumā guvām priekšstatu par nosacījumiem un turpmāk veicamo darba apjomu, lai Latvijā sarīkotu FIA pasaules rallija čempionāta posmu, vienlaicīgi uzņemot arī FIA Eiropas rallija čempionāta posmu.

Vēlos uzsvērt, ka šis ir tikai sarunu procesa sākums, un šobrīd vēl neviena no pusēm nav tuvu gala lēmumiem šajā jautājumā,” stāsta RA Events direktors Raimonds Strokšs.

“Šis būs ārkārtīgi sarežģīts uzdevums, jo līdz sacensību startam ir mazāk par diviem mēnešiem, tāpēc aicināsim sadarbības partnerus – Latvijas valdību un rallija pilsētas Liepāju un Talsus –, sēsties pie sarunu galda, lai rekordīsā laikā izsvērtu visus šī piedāvājuma organizatoriskos un finansiālos aspektus. Tikai strādājot kopā, varam rast risinājumus, kā izpildīt nosacījumus, lai Latvijā uzņemtu pasaules rallija čempionāta posmu, to sarīkojot kopā ar FIA ERC posmu” piebilst Strokšs.

Ja sarunas par FIA WRC posma sarīkošanu Latvijā noslēgsies veiksmīgi, nekavējoties tiks uzsāktas konsultācijas ar Eurosport Events par veidu, kā vislabāk apvienot šos divus posmus vienās sacensības, parūpējoties par ERC komandu un dalībnieku interesēm, kuri Rally Liepāja piedalījušies jau vairākus gadus.

Neatkarīgi no sarunu procesa par FIA WRC posma sarīkošanu Latvijā iznākuma, Rally Liepāja saglabās vietu 2020. gada FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā un notiks 14.–16. augustā.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+