Strikts ātruma ierobežojums uz visiem Vācijas autobāņiem — tas ir pavisam reāli!

Auto industrija
Auto Bild
Auto Bild
24. janvāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: Pixabay
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Vācijas autostrādes ir autobraucēju iecienīts maršruts vairāku iemeslu dēļ. Ceļa seguma kvalitāte, joslu skaits, izkoptā braucēju kultūra un pats unikālākās – daudzviet nav nekādu ātruma ierobežojumu, ļaujot izbaudīt automašīnas iespēju robežas. Šobrīd kļuvis zināms, ka jau drīzumā autobāņus varētu ietekmēt izmaiņas un autobraucēju idillei dienas var būt skaitītas.

Saistībā ar priekšlikumiem klimata aizsardzības nozarē, Vācijas valdība lems par iespēju noteikt ātruma ierobežojumus uz visām autostrādēm. Izstrādājot ieteikumus par transporta radītā kaitējuma mazināšanu, valdība saņēmusi ierosinājumus veikt arī degvielas nodokļa paaugstināšanu, vienlaikus palielinot elektrisko un hibrīdauto kvotas.

Izpildot šos nosacījumus, Vācija varētu īstenot Eiropas Savienības noteiktos emisiju standartus.  Šī projekta atbalstītāji norādījuši, ka šīs pārmaiņas samazinātu arī avāriju skaitu un ierobežotu patērētās degvielas daudzumu.

Vācijas transporta ministrs norādījis, ka šādi ieteikumi ir pretrunā ar jebkādu veselo saprātu.

Tieši transporta joma šobrīd tiek izvērtēta ļoti strikti. Neraugoties uz videi draudzīgajiem mūsdienu auto, Vācijā kaitīgo izmešu apjoms nav mazinājies kopš 1990. gada. Gadījumā, ja Vācija nespēs iekļauties ES noteiktajos kaitīgo izmešu standartos, ES varētu piemērot bargas sankcijas un soda naudas.

Jau šobrīd ir zināms, ka pretrunīgi vērtēto izmaiņu apstiprināšana nebūs viegls uzdevums. Komisija atzīst, ka diskusiju procesā būs nepieciešamas ne vien diplotāmiskās prasmes, bet arī vēlme panākt kompromisu.

Vācija ieņem ļoti nozīmīgu lomu auto industrijā gan no ražosanas, gan tirdzniecības skatpunkta. Ņemot vērā nedienas ar rezonansi guvušo Dīzeļgeitas skandālu, Vācijas valdībai priekšā gaidāms saspringts darbs, cenšoties aizsargāt ne vien auto industrijas intereses, bet arī īstenot ES mērķus.

Paredzams, ka šo ieteikumu izskatīšana tiks pabeigta martā.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+