Latvijā sāks izmantot vidējā ātruma radarus!

Ceļu satiksme
29. janvāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Kļuvis zināms, ka no 1. aprīļa uz Tīnūžu - Kokneses šosejas tiks fiksēts autobraucēju pārvietošanās ātrums, uzstādot vidējā ātruma kontroles radarus. Lai rūpētos par ilgstošu atļautā ātruma ievērošanu, ātruma mērīšana tiks veikta septiņu kilometru garumā.

Pirms neilga laika CSDD izdevās izpildīt valdības apstiprināto fotoradaru ieviešanas plānu, uzstādot 100 ātruma kontroles ierīces. Sekojot citu valstu piemēriem, Latvijā jau pavisam drīz tiks uzstādīti arī vidējā ātruma kontroles radari.

Kā skaidro Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins, administratīvos sodus varēs piemērot jau no 1. aprīļa, turklāt nekādas izmaiņas normatīvajos aktos nav nepieciešamas.

Pirms attiecīgās zonas vadītāji tiks brīdināti ar atbilstošām ceļa zīmēm, ka ātruma kontrole notiek vairāku kilometru garumā, nevis pavisam īsā distancē kā tas ir standarta fotoradaru gadījumā.

Tiek atklāts, ka vidējā ātruma mērīšanas sistēma jau ir izmēģināta, taču praksē tā pirmo reizi tiks pielietota tieši uz Tīnūšu - Kokneses ceļa, pārbaudot sistēmas darbību trīs mēnešu garumā. Ja šis process noritēs veiksmīgi, vidējās kustības ātruma radarus plānots izvietot arī citviet.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs