• Šobrīd

  weather img

  Rīga +12°C

  Imunitāte ir tik svarīga

  Automašīnas zog mazāk, taču avāriju ir arvien vairāk!

  Auto apdrošināšana
  Auto Bild
  Auto Bild
  28. janvāris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: DAVID HOLT, flickr.com/zongo
  Gjensidige Latvija apdrošināšanas dati liecina, ka 2018. gadā būtiski samazinājies zagto automašīnu skaits, kas apdrošinātas ar KASKO. Turpretī aizvien turpina pieaugt ceļu satiksmes negadījumu skaits šajā pašā apdrošināšanas segmentā. Pērn avārijas gadījumu pieteica vidēji katrs trešais KASKO apdrošinātais. Biežākie negadījumu iemesli ir saistīti ar ātruma pārsniegšanu un neuzmanīgu rīcību, tostarp mobilo telefonu lietošanu pie stūres, kā arī vispārīgu ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu.

  Luksusa mašīnas zog mazāk

  Gjensidige Latvija transportlīdzekļu atlīdzības grupas vadītājas Dāvids Lēvalds skaidro: “Zādzību skaits pērn salīdzinājumā ar 2017. gadu Gjensidige klientu lokā būtiski samazinājies (- 44%), kas īpaši novērojams luksus klases automašīnu segmentā. Tas nozīmē, ka apdrošinātāju pieprasītie preventīvie drošības pasākumi, piemēram, auto detaļu marķēšana un papildu drošības sistēmu uzstādīšana ir nesusi rezultātus.”

  Zādzību skaits KASKO apdrošinātām automašīnām, īpaši jauniem auto, ir samazinājies. Tāpat publiski pieejamie dati liecina, ka pērn nedaudz, tomēr samazinājies arī kopējais nozagto auto skaits valstī.

  “Automašīnu zādzību statistika ir mainīga, un tā neliecina par situāciju ilgtermiņā. Auto īpašnieki nedrīkst zaudēt modrību. Ir nepieciešams regulāri rūpēties par sava auto drošību – gan ikdienas paradumos, gan papildu drošības sistēmu ieviešanā,” skaidro D. Lēvalds.

  Avāriju skaits pieaug

  Gjensidige Latvija apkopotie dati par KASKO klientiem vēsta, ka pretēji zādzībām joprojām turpina pieaugt avārijas gadījumu skaits uz ceļiem.

  No Gjensidige apdrošinātajām automašīnām vidēji 35% gada laikā iekļūst avārijās.

  Tā rezultātā pieaudzis arī automašīnu remontdarbnīcu noslogojums. D. Lēvalds min, ka avāriju biežums šobrīd līdzinās tam, kāds tika novērots pirmskrīzes laikā.

  “Ātruma ierobežojuma neievērošana nemainīgi ir viens no biežākajiem avāriju cēloņiem ceļu satiksmē ne tikai pilsētās, bet arī ārpus tām. Arvien biežāki kļūst arī apdrošināšanas gadījumi, kuru cēlonis ir sadursme ar meža dzīvniekiem. Gada laikā Gjensidige portfelī vien šādu gadījumu skaits pārsniedz 300 un to izmaksas sastāda vairāk nekā 0.5 milj. EUR.

  Mūsu novērojumi liecina, ka netrafarētās ekipāžas un fiksētie radari ir nesuši rezultātus, tādēļ ceram, ka arī vidējā ātruma mērīšana, ko varētu ieviest nākotnē, palīdzēs uzlabot situāciju uz ceļiem,” skaidro D. Lēvalds.

  Pērn Gjensidige Latvija KASKO atlīdzībās izmaksāja 5,5 milj. EUR, kas saistībā ar ievērojamo zādzību skaita sarukumu ir par 27% mazāk nekā 2017. gadā. Apdrošināšanas gadījumu skaits Gjensidige Latvija ar KASKO apdrošināto auto vidū, savukārt, pieaudzis par 3% salīdzinājumā ar 2017. gadu.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Stiprini imunitāti!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+