Ievērojami audzis velosipēdu zādzību skaits — kā rūpēties par drošību?

Aktuāli
Auto Bild
Auto Bild
9. aprīlis, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Laikapstākļi paliek arvien patīkamāki – laiks kļūst siltāks un saulaināks, līdz ar to, iedzīvotāji kā vienu no pārvietošanās veidiem biežāk sāk izmantot velosipēdu. Taču ikvienam ir jāatceras, ka velosezonai kļūstot arvien aktīvākajai, aktīvāki paliek arī velosipēdu zagļi, kuri nolūko kāroto divriteni un izmanto iespēju noskatīto braucamrīku nozagt. Valsts policija atgādina iedzīvotājiem būt piesardzīgiem un rūpīgi padomāt par sava velosipēda drošību, lai nenāktos saskarties ar nepatīkamām emocijām, paliekot bez sava braucamrīka.

Pēdējos gados Latvijā piedzīvotas salīdzinoši siltas ziemas. Tādēļ kā vienu no pārvietošanās iespējām iedzīvotāji arvien biežāk izmanto braukšanu ar velosipēdiem, kas savukārt veicinājis zagļu aktivitāti un velosipēdu zādzību skaita pieaugumu. Salīdzinot gadu pirmo trīs mēnešu statistiku, secināms, ka pēdējos trīs gados ir pakāpeniski audzis velosipēdu zādzību skaits.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos Valsts policija ir reģistrējusi 234 velosipēdu zādzības, pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos – 159.  Savukārt 2018. gadā tajā pašā laika posmā reģistrētas 154 velozādzības. Salīdzinot pēdējo trīs gadu statistiku nākas secināt, ka ar katru gadu velosipēdu zādzību skaits aug, jo īpaši šogad, tādēļ ikvienam velosipēda īpašniekam ļoti rūpīgi jāpiedomā pie tā, kā parūpēties par sava velosipēda drošību.

Policijas pieredze liecina, ka ik gadu visbiežāk velosipēdi tiek nozagti no iekštelpām. Proti, kad tie ir atstāti uz balkoniem, koplietojamās vai kāpņu telpās un nav pieslēgti. Vai arī ir pieslēgti, taču ar nekvalitatīviem  drošības saslēgiem. Jāuzsver, ka šādos gadījumos zaglim pietiek vien ar dažām sekundēm, lai pārkniebtu drošības trosi un dotos prom ar iegūto braucamrīku, neradot apkārtējos cilvēkos nekādas aizdomas.

Tādēļ Valsts policija aicina izmantot tikai kvalitatīvus un drošus saslēgus, piemēram, U-veida metāliskās slēdzenes, kas ir masīvas, grūti uzlaužamas un kuras ir sarežģīti pārkniebt vai pārzāģēt. Šādu saslēgu izmantošana apgrūtina velozagļa darbu, tādējādi ļaujot pamanīt zādzības mēģinājumu apkārtējiem iedzīvotājiem un ziņot par to policijai.

Tāpat, atstājot savu velosipēdu velonovietnēs, ir jāpārliecinās par velonovietnes statīva drošību un to, vai pie tā ir iespējams pieslēgt riteni ar rāmi. Tomēr, ja nav iespējas velosipēdu novietot velonovietnē, likumsargi aicina to pieslēgt pēc iespējas tuvāk videonovērošanas kamerām. Tad zādzības gadījumā policijai būs iespēja iegūt videonovērošanas kameru ierakstus, kas palīdzēs atrast iespējamo garnadzi.

Galvenie priekšnoteikumi, kā Tu pats vari parūpēties par sava velosipēda drošību:

  • reģistrē – ja to nozags, velosipēdu būs vieglāk atrast,
  • pieslēdz – mazu, vieglu un lētu saslēgu var ātri salauzt, tādēļ iegādājies drošu un izturīgu saslēgu,
  • pieslēdz pareizi – meklē vietas, kur velosipēdu var pieslēgt visdrošāk – saslēdzot riteni kopā ar rāmi,
  • pieslēdz arī iekštelpās – glabājot velosipēdu kāpņutelpā vai uz balkona, velosipēds vienmēr ir jāpieslēdz,
  • ja Tavs velosipēds ir nozagts, zvani policijai pa tālruņa numuru 110.

Valsts policija iesaka – pērkot jaunu velosipēdu, reģistrējiet to CSDD, kas var būtiski atvieglot policijas darbu, lai atdotu velosipēdu tā likumīgajam īpašniekam.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+