Ziemas komplekts tavam auto, lai sals nebūtu šķērslis!

Praktiski padomi
Auto Bild
Auto Bild
15. decembris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Autobild
Atcerējāties, kā pagājušajā novembrī palikāt stāvam uz ielas pie sasaluša auto? Nepatika? Nekas! Izmantojiet šo atgādinājumu, veiciet dažus vienkāršus priekšdarbus un pat par nešpetnākajām lauska izdarībām šosezon varēsiet tikai pasmaidīt!

Laba redzamība

 • Logu atkausētājs

Ievērojami paātrina atbrīvošanos no ledus kārtiņas uz auto stikliem. Vispirms vēlams notīrīt sniega kārtu, lai ietaupītu aerosolu. Izmantojot logu atkausētāju, samazinās risks saskrāpēt auto stiklus.

 • Logu tīrāmās slotiņas

Kredītkartes tam nav domātas! Pārliecinieties, vai slotiņas ir darba kārtībā. Taupības nolūkā varat nemainīt visu slotiņu, bet tikai tās gumiju.

 • Logu mazgāšanas šķidrums

Ja kaut kas atlicis logu mazgājamā šķidruma bākā, negaidiet, kamēr tas beigsies. Izsmidziniet un iepildiet ziemai atbilstošu preparātu. Ja iegādājaties logu šķidruma koncentrātu, labāk to sajaukt pirms iepildīšanas bāciņā, jo pārāk stipras koncentrācijas dēļ tas uz stikla var ātri iztvaikot, bet vājā koncentrācijā slikti veikt savu darbu. Izvēlieties šķidrumu, kura sastāvā nav metilspirta.

 • Auto tīrīšanas birste/skrāpis

Labāk ir auto vispirms kaut vai piecas minūtes uzsildīt un tikai tad kasīt nost apledojumu – mazāks risks saskrāpēt stiklus. Sildot auto, vislabāk salona apkuri ieslēgt, kamēr motors vēl ir auksts, jo vēlāk, kad motors iesilis, dzenot karstu gaisu ar pilnu jaudu uz apledojuša stikla, tajā var rasties plaisas.

Pārliecinoša mobilitāte

 • Dzesēšanas šķidrums

Ja jūsu auto nav jauns un jūs nezināt, kas ir dzesēšanas sistēmā, nepaslinkojiet un nomainiet šķidrumu, jo tas tik un tā ir jāmaina reizi četros gados.

 • Akumulatoru baterija

Akumulatora kalpošanas ilgums parasti ir trīs līdz pieci gadi. Sava auto akumulatora gatavību gada grūtākajai sezonai jūs varat noteikt, veicot nelielu eksperimentu. Atstājiet auto ar izslēgtu motoru, bet ieslēgtiem lukturiem uz 15 minūtēm. Ja auto pēc tam startējas negribīgi, der padomāt par akumulatora maiņu.

 • Sakabes virve

Iegādājoties virvi, pievērsiet uzmanību tam, cik smagu auto ar to var pavilkt. Pārliecinieties, vai komplektā ir sarkanais karodziņš.

Droša iekļūšana salonā

 • Silikons

Pirms sācies aukstums, durvju blīvgumijas ieteicams apstrādāt ar silikonu. Tādējādi jūs pasargāsiet sevi no riska sabojāt gumijas, atverot aizsalušas durvis.

 • Slēdzeņu atkausētājs

Noderēs, ja atslēgu nevar ievietot slēdzenē vai pagriezt. Lietojot slēdzeņu atkausētāju, vajadzīga sava artava pacietības, jo nepieciešams laiks, līdz līdzeklis iedarbojas. Ja tomēr tas nelīdz, ar spēku nevajadzētu atslēgu raustīt – labāk meklējiet servisa speciālistu palīdzību. Ja bojāta ir slēdzenes mēlīte, tā noteikti jāsalabo.

 • Piepīpēšanas vadi

Nepārvērtējams piederums ziemas sezonai. Izvēloties vadus, pārliecinieties, vai vada diametrs (nevis tikai izolācijas) ir pietiekams, krokodiliem jābūt ar spēcīgu sakodienu. Lietojot vadus, vispirms jāsavieno plusi, pēc tam – masa. Donora auto jāatstāj darbojamies dzinējs.

 • Degvielas piedevas

Lai izvairītos no ūdens kondensāta uzkrāšanās degvielas tvertnē benzīna dzinējiem un degvielas filtra aizaugšanas ar parafīnu dīzeļdzinējiem, var izmantot piedevas, kas uzlabos dīzeļa kvalitāti un saskaldīs ūdeni sīkās daļiņās, to pamazām izvadot caur dzinēju.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+