VIDEO: Rīgā uzstādīti moderni luksofori, mazinot sastrēgumus

Ceļu satiksme
Auto Bild
3. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Kadrs no video
Agri darba dienu rīti, pusdienlaiks un vēlas pēcpusdienas. Šie ir brīži, kad galvaspilsētas sastrēgumos uzturamies visilgāk. Tagad situācija ir uzlabojusies – Rīgā jau vairākos desmitos krustojumu uzstādīta jauna tipa luksoforu sistēma, kas automātiski seko līdzi satiksmes plūsmai.

Ārzemēs šīs sistēmas ir jau vairākus gadus, bet pie mums tas ir jaunums! Kā raidījumam Zebra pastāstīja Lucidus projektu vadītājs Krišjānis Vīdušs, Rīgā, Lielirbes un Ulmaņa gatves krustojumā ir veikti uzlabojumi, kas ļauj no galvaspilsētas izbraukt ātrāk.

Tagad visos šī krustojuma virzienos uzstādīti video detektori, kas apvieno video un radara funkciju. Šī ierīce līdz 200 metriem no krustojuma spēj noteikt, kāds automobilis tuvojas krustojumam, cik liels tas ir un ar kādu ātrumu tas brauc. Ņemot vērā iegūtos datus, satiksmes kontrolieris nonāk pie satiksmei veiksmīgākā risinājuma, lai sastrēgumi būt pēc iespējas mazāki.

Eksperts norāda, ka pirmie secinājumi ir pozitīvi – sastrēgumi konkrētajā krustojumā ir mazinājušies.

Jaunā sistēma pozitīvi ietekmē arī tos, kuri Rīgā pārvietojas nakts laikā. Piemēram, ja naktī dosieties uz lidostu, jums vairs nebūs jāstāv tukšā krustojumā pie sarkanās gaismas, kontrolierim laikus ieslēdzot zaļo signālu.

Vairāk par jauno sistēmu šajā video:

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs