VIDEO: Mazda pirmais elektroauto: MX-30 krosovers

Aktuāli
Auto Bild
Auto Bild
4. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Mazda izstrādājis savu savu pirmo pirmo elektromobili – MX-30 krosoveru, kuru varat pasūtīt jau tagad. Jaunizstrādātajam modelim ir unikāla dizaina durvis ar aizmugurējiem cilpveida stiprinājuma elementiem (angļu val. freestyle doors) un kompakta baterija, ar kuru būs iespējams veikt vairāk nekā 200 km distanci.

Automobilis ar bateriju, nevis baterija ar riteņiem

Stāstot par modeli Mazda MX-30, kas Eiropas automobiļu salonus sasniegs 2020. gada otrajā pusē, uzņēmuma Mazda Motor Europe prezidents un ģenerāldirektors Yasuhiro Aoyama uzsvēra:

“Veidojot mūsu pirmo elektromobili ar bateriju, uzņēmuma dizaineri un inženieri izvirzīja ļoti skaidrus mērķus – šī automobiļa dizainam jābūt īpašam. Turklāt automobiļa vadīšanai jābūt patīkamai, t. i., tai jāgarantē visiem Mazda automobiļiem raksturīgais vadīšanas baudījums, un, būtiskākais, šim automobilim visā tā ekspluatācijas laikā jāgarantē sevišķi mazs emisiju daudzums.

Esam salīdzinoši neliels uzņēmums, tādēļ cenšamies izmantot dažādas automobiļu elektrificēšanas iespējas. Šī modeļa veidošanas procesā koncentrējām visu savu uzmanību un centienus, tādēļ ceram, ka tas būs otrais modelis, kura nobraucamais attālums atbildīs klientu vajadzībām.

Liela daļa žurnālistu, kuri izmēģināja jauno modeli, atzina, ka šis ir viens no nedaudziem elektromobiļiem, kas izceļas ar ierastajiem automobiļiem raksturīgām īpašībām. Vadīšanas baudījums ir automobiļu Mazda galvenā īpašība, tādēļ to piedzīvosiet arī ar mūsu elektromobili.”

Uzmanība autovadītājam

Jaunajā modelī braukšanas komfortu garantē dažādas tehnoloģiju pakotnē e-Skyactiv paredzētas sistēmas un aprīkojums, piemēram, automobiļa virsbūvē droši integrēta baterija, elektriskais dzinējs un transmisija, kas garantē lielāku virsbūves izturību un dinamisku vadīšanu.

Turklāt, ņemot vērā to, kā autovadītājs pēc salonā dzirdamās dzinēja skaņas nosaka dzinēja griezes momentu un automobiļa ātrumu, automobiļu ražotāja Mazda inženieri modelī Mazda MX-30 ierīkoja elektronisko audiosistēmu, kas imitē dzinēja iekšdedzes radīto skaņu.

Šī sistēma palīdz saglabāt vienmērīgu automobiļa ātrumu un garantē lielāku automobiļa stabilitāti. Turklāt automobiļa stabilitāti garantē arī unikāla sistēma G-Vectoring Control (GVC), kas pielāgota darbībai ar elektrisko dzinēju (e-GVC).

Īpašs Kodo dizains

Unikāla dizaina durvis ar aizmugurējiem cilpveida stiprinājuma elementiem (angļu val. freestyle doors) veido īpašu modeļa Mazda MX-30 virsbūves siluetu. 

Salona apdarē izmantoti ekoloģiski materiāli, piemēram, dabīgās ādas vietā piedāvājam izvēlēties mākslīgo ādu. Centrālā mantu nodalījuma, kas ir it kā gaisā pakarināts, apdarē arī izmantots ekoloģisks korķa materiāls.

Durvju apdare radīta no materiāliem, kas izgatavoti no pārstrādāta polietilēna tereftalāta (PET), bet atsevišķi sēdekļu pārvalku varianti ir pašūti no mūsu radītā Black Denim materiāla, kura sastāvā gandrīz 20 % ir pārstrādātu tekstiliju.

Kas slēpjas aiz šī modeļa nosaukuma?

Automobiļu ražotājs Mazda saīsinājumu MX izmanto vairākiem saviem produktiem, kas projektēti ar nolūku izaicināt tobrīd automobiļu rūpniecībā iesakņotus nosacījumus, piemēram, divu sēdekļu sporta modelim MX-5, kuru projektējām tobrīd, kad citi ražotāji vairījās no šī tipa automobiļiem.  

Automobiļa specifikācijas

Mazda MX-30 automobili jau iespējams pasūtīt vairākās ES valstīs. Eiropas automobiļu salonus tas sasniegs 2020. gada otrajā pusē.

 

Virsbūves veids

Pilsētas visurgājējs (SUV)

Sēdvietu skaits

5

Kopējais garums × kopējais platums × kopējais augstums

4395 mm × 1795 mm × 1570 mm

Riteņu bāze

2655 mm

Dzinējsistēma

e-SKYACTIV

Priekšējā piekares sistēma

MacPherson veida

Aizmugurējā piekares sistēma

Torsiona

Stūres sistēma

Zobstieņa mehānisms

Bremzes (priekšējās, aizmugurējās, kontroles sistēma)

Ventilējami diski, viengabala diski, reģenerācijas bremžu sistēma

Riteņu izmērs

215/55R18

Baterija

Veids

Litija jonu baterija

Elements

Prizmas

Kopējais spriegums

355 V

Kopējā jauda (baterijas tilpums)

35,5 kWh

Dzinējs

Veids

Maiņstrāvas (AC), sinhronais

Dzesēšanas sistēma

Dzesēšana ar ūdeni

Uzlādēšana

Pastāvīgā strāva (DC)

COMBO specifikācijas

Maiņstrāva (DC)

Lielākā ieejas jauda 6,6 kW

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+