• Šobrīd

  weather img

  Rīga +7°C

  Imunitāte ir tik svarīga

  Vairākās Latvijas pilsētās vecās riepas varēs nodot bez maksas

  Aktuāli
  Auto Bild
  Auto Bild
  8. jūnijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  “AJ Power Recycling” no 13. jūnija uzsāk ikgadējo vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kuras laikā aicina iedzīvotājus bez maksas nodot nolietotās vieglo automašīnu riepas astoņās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Bauskā, Ogrē, Baldonē, Jūrmalā, Tukumā, Rīgā un Olainē.

  Kā liecina akcijas ietvaros veiktā aptauja, aptuveni 40% autovadītāju īpašumā atrodas nolietotas riepas, kuras nepieciešams utilizēt, taču tas netiek darīts, jo riepu īpašnieks nevēlas par to maksāt, vai arī tuvumā nav riepu nodošanas punkta.

  Pēc ekspertu aplēsēm Latvijā šobrīd ir uzkrāti vairāk nekā 100 tūkstoši tonnu nolietotu auto riepu, un to skaits turpina augt.

  Aizvadītā gada laikā notikuši vairāki bīstami ugunsgrēki, kuri izcēlušies neatļautās riepu uzglabāšanas vietās, radot būtisku kaitējumu videi un apdraudot cilvēku dzīvības. Valstī esošā ārkārtas stāvokļa dēļ problēma ir vēl aktuālāka, jo riepu nodošanas iespējas ir ierobežotas, bet īslaicīga un droša riepu uzglabāšana – apgrūtinoša.

  AJ Power Recycling akcijas ietvaros veiktajā aptaujā noskaidrots, ka visbiežāk autovadītāji (38%) riepas iegādājas reizi divos gados, bet aptuveni katrs ceturtais (26%) tās iegādājas pat līdz divām reizēm gadā. Kopā tas rada lielu apjomu nolietoto riepu, kas ne vienmēr tiek legāli utilizētas, bet nereti izmestas mežos vai grāvjos. Kā liecina aptauja, teju pusei autovadītāju (40%) īpašumā ir nolietotas auto riepas, kas varētu tikt nodotas pārstrādei. Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ auto īpašnieki no riepām neatbrīvojas, ir nevēlēšanās maksāt par to nodošanu (28%), taču tikpat daudziem tuvumā nav riepu nodošanas punktu, vai gluži vienkārši nav informēti, kur riepas ir iespējams nodot.

  AJ Power Recycling vadītāja Solveiga Grīsle: “Godīga un caurspīdīga riepu aprites sistēma ir ne tikai mūsu kā ražotāju, bet arī visas sabiedrības interesēs. Aptaujājot auto īpašniekus, redzam, ka lielākā daļa esam atbildīgi, zinām, ka riepas kā atkritumi ir kaitīgas videi, un mums rūp, lai tās tiktu pārstrādātas."

  Iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas nodot četras nolietotās vieglo auto riepas astoņās Latvijas pilsētās:

  • 13. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00, Jelgavā, “Zemgales eko”, Ganību ielā 84,
  • 13. jūnijā no plkst. 15.00 līdz 19.00, Bauskā, “Vides Serviss”, Biržu ielā 8b,
  • 20. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00, Ogrē, “Ķilupe”, Akmeņu iela 43b,
  • 20. jūnijā no plkst. 15.00 līdz 19.00, Baldonē, “Ķilupe”, Rīgas ielā 27,
  • 27. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00, Jūrmalā, “Piejūra”, Ventspils šosejā 61,
  • 27. jūnijā no plkst. 15.00 – 19.00, Tukumā, “Piejūra”, Dienvidu ielā 1,
  • 4. jūlijā, no plkst. 9.00 līdz 13.00, Rīgā, “R Recycling”, Atlasa ielā 4,
  • 4. jūlijā no plkst. 15.00 līdz 19.00, Olainē, Zemgales ielā 36.

  Scania Latvia pārdošanas vadītājs Guntis Bukalders norāda, ka “mēs – kravas automašīnu ražotājs Scania – lielu uzmanību veltām ilgtspējīga transporta attīstīšanā un risinājumu nodrošināšanā mūsu klientiem. Tas ietver ne vien rūpes par apkārtējo vidi ražošanas procesā,  bet arī visā automašīnas dzīves ciklā, tādēļ ar prieku iesaistāmies akcijā, nodrošinot nodoto riepu transportēšanu.”

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+