Vai videoreģistratori ir jāreģistrē?

Videoreģistrators
Auto Bild
17. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Wikimedia
Videoreģistrators var kalpot par svarīgu pierādījumu gadījumā, ja esat nokļuvis ceļu satiksmes negadījumā, bet cietušo viedokļi par šo incidentu atšķiras. Vai mūsu uzņemtais video kalpos par pierādījumu, ja mašīnā uzstādītā kamera nav reģistrēta?

Iegādājoties jauno ģimenes auto, sieviete vēlējusies spēkratu aprīkot ar videoreģistratoru, lai nodrošinātos pret nepatīkiem pārpratumiem ceļu satiksmē. Sieviete to vēlējusies izdarīt oficiāli, lai netiktu saņemts sods un nofilmēto materiālu varētu arī izmantot.

Kā stāsta persona, tad nav nemaz tik viegli bijis noskaidrot, kur šo reģistrācijas procesu veikt, un vai tas maz nepieciešams. CSDD šādu informāciju nav sniegusi, bet citu instanšu kontakti arī nav izrādījušies lietderīgi.

"Gribējām kā labāk, bet beigās sanāksim kā vaininieki,'' stāsta sieviete.

Datu valsts inspekcijā norāda, ka kopš 2018. gada maija reģistrēšana vairs nav nepieciešama, kad spēkā stājās Vispārīgā datu aizsardzības regula.

Atzinīgi to vērtē arī Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis. «Kādu laiku atpakaļ, kad bija prasība par reģistrēšanu, ceļu satiksmes negadījumos cilvēki šaubījās, vai iegūtais pierādījums būs leģitīms. Videoieraksts var kalpot kā viens no pierādījumiem konkrētajā lietā, palīdzot policijai noskaidrot patiesību,» norāda Krapsis.

Vairāk Bez Tabu sižetā:

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs