• Šobrīd

  weather img

  Rīga +13°C

  Imunitāte ir tik svarīga

  Vai autovadīšanas apliecību iespējams atjaunināt attālināti?

  CSDD
  Auto Bild
  Auto Bild
  23. septembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: CSDD
  Līdzīgi kā pasei vai identifikācijas kartei, arī autovadīšanas apliecībai ir noteikts derīguma termiņš. Kā rikoties, ja atrodaties ārzemēs, bet nepieciešams atjaunot tiesības?

  Jautājums

  No CSDD atnācis paziņojums, ka manai vadītāja apliecībai beidzies derīguma termiņš. Šobrīd dzīvoju un strādāju Vācijā un pašlaik neplānoju doties uz dzimteni. Vai šo procesu nevar kaut kā izdarīt elektroniski, tiesības atsūtot pa pastu?

  Atbilde

  Ja esat Latvijas pilsonis, kas deklarējies Vācijā, tad uz Latviju nebūs jābrauc. Patiesībā šo procesu Latvijā izdarīt nebūs iespējams, jo tiesības ir jāatjauno zemē, kurā esat deklarējies, šajā gadījumā Vācijā. Ja dzīvesvieta deklarēta Latvijā, būs jāplāno ceļojums – attālināti šo procesu nav iespējams veikt.

  Šeit izraksts no CSDD:

  Vadītāja apliecību atjauno personai, kura pastāvīgi dzīvo Latvijā un kuras dzīvesvieta ir Latvijā.

  Vadītāja apliecību var atjaunot tikai klātienē jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā, kurā pieņem transportlīdzekļa vadītāja kvalifikācijas iegūšanas eksāmenus un izsniedz vadītāja apliecības.

  Transportlīdzekļu vadīšanas tiesības un transportlīdzekļu vadītāja apliecību var iegūt un atgūt likumā noteikto vecumu sasniegusi persona:

  1) kuras pastāvīgā dzīvesvieta atbilstoši iesniegtajiem dokumentiem vai saskaņā ar valsts reģistros pieejamo informāciju ir Latvijā vai kura var pierādīt, ka pēdējos sešus mēnešus ir mācījusies Latvijā. Šā panta izpratnē personas pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, ja pastāv kāds no šādiem nosacījumiem:

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Stiprini imunitāti!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+