Turpmāk mopēdu eksāmeni noritēs ceļu satiksmē

CSDD
Auto Bild
Auto Bild
20. marts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Airport Rd, Dhaka 2018: Hippie at heart! The rider is the owner of Biskut Factory. <a href="https://www.facebook.com/biskutfactory/" rel="noreferrer nofollow">www.facebook.com/biskutfactory/</a>
Foto: Shadman Samee, flickr.com/shadman_samee
Airport Rd, Dhaka 2018: Hippie at heart! The rider is the owner of Biskut Factory. <a href="https://www.facebook.com/biskutfactory/" rel="noreferrer nofollow">www.facebook.com/biskutfactory/</a>
Nolūkā pilnvērtīgi pārliecināties par mopēdu vadītāju iemaņām un prasmēm, no šī gada 1. aprīļa tiks ieviests eksāmena posms – transportlīdzekļa vadīšana ceļu satiksmē. To paredz Ministru Kabineta (MK) otrdien, 19. martā, atbalstītie grozījumi "Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība”.

Grozījumi paredz arī speciāla apģērba vai aizsargu, kā arī cimdu un piemērotu apavu lietošanu eksāmena laikā. Šāda prakse pastāv lielākajā daļā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un tas rosinās mopēdu un motociklu vadītājus lietot atbilstošu apģērbu un apavus arī ikdienā, tādējādi parūpējoties par savu drošību.

Izmaiņu rezultātā par eksāmenu būs jāmaksā vairāk. Iepriekš mopēda vadīšanas eksāmens izmaksāja 7,88 eiro, bet turpmāk tie būs 18,69 eiro. Par mopēda izmantošanu līdz šim bija jāmaksā 3,45 eiro, bet tagad maksa pacelta līdz 8,99 eiro. Atkārtots vadīšanas eksāmens maksās 16,17 eiro.

Plašāka informācija par to, kā iegūt mopēda vadītāja apliecību – CSDD.

Tāpat valdība lēma, ka turpmāk arī atkārtotie velosipēda vadītāja kvalifikācijas eksāmeni būs bez maksas. Šobrīd pirmais eksāmens velobraucējiem ir bez maksas, atkārtotie par maksu.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+