RPP priekšnieks Lūkass: Policijā pašlaik ir vairāk nekā 140 darbinieku iztrūkums

Aktuāli
Auto Bild
Auto Bild
20. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Rīgas pašvaldības policija
Šodien, 20.februārī, Rīgas pašvaldības policijas vadība atskatījās uz pagājušajā gadā paveikto. Sanāksmes laikā RPP priekšnieks Juris Lūkass aktualizēja vairākus problēmjautājumus, tostarp, iztrūkstošo personālsastāvu un milzīgo policijā saņemto izsaukumu skaitu par pārkāpumiem ceļu satiksmē.

Sanāksmes laikā Lūkass uzsvēra, ka policijā pašlaik ir vairāk nekā 140 darbinieku iztrūkums, kas apmēra ziņā pielīdzināms vairāk nekā vienai teritoriālajai pārvaldei. Tas nozīmē, ka esošajiem darbiniekiem ir ievērojami lielāka slodze, tādēļ viņš pārvalžu priekšniekiem novēlēja «nolaisties no sava troņa» – vairāk ieklausīties darbinieku problēmās un rūpēties par viņu labklājību. «Jūsu kompetenci es vērtēšu pēc tā, kā jūs strādājat ar saviem darbiniekiem. Citādi var pienākt diena, kad jums pašiem būs jāiet ielās patrulēt», pārvalžu priekšniekiem piekodināja J.Lūkass.

Vienlaikus Lūkass paslavēja esošos darbiniekus, minot, ka 2019.gads atzīmējams ar to, ka nav bijis neviens tāds pārkāpums, kura dēļ būtu bijis jāpārtrauc darba attiecības.

Tāpat Lūkass lepni atzina lielo augstāko izglītību ieguvušo darbinieku skaitu – 41%.

Runājot par darbinieku noslodzi, policijas priekšnieks arī uzsvēra, ka 49,7% no visiem 115 253 izsaukumiem 2019.gadā bijuši par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem. Vidēji vienam izsaukumam ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu jomā tika patērētas 23 minūtes 33 sekundes, kas nozīmē, ka kopā šo izsaukumu apkalpošanai 22 500 darba stundas jeb 2,5 gadi.

Ņemot vērā lielo izsaukumu skaitu CSN pārkāpumu jomā, Lūkass atzina, ka acīmredzami šādu pārkāpumu kontrole iedzīvotājiem ir svarīga. Taču tajā pašā laikā policijas priekšnieks uzsvēra, ka Rīgai būtu jāpārņem citu Eiropas valstu prakse un jāuztic šis darbs atsevišķai pašvaldības struktūrai, kas vienlaikus arī kontrolētu autostāvvietu apmaksu Rīgā.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+