Pūce: Tuvākajās desmitgadēs būs jāatsakās no daudzām emisijas radošām darbībām

Gaisa piesārņojums
Ziņu aģentūra LETA
29. janvāris
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: LETA
Tuvākajās desmitgadēs Latvijai un pārējai pasaulei būs jāatsakās no daudzām emisijas radošām darbībām, Latvijas Radio uzsvēra vides aizsardzības ministrs Juris Pūce (AP).

Valdība skatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā tapušo Latvijas stratēģiju klimatneitralitātes sasniegšanai līdz 2050.gadam un Ekonomikas ministrijā tapušo Latvijas Nacionālo enerģētikas un klimata plānu līdz 2030.gadam.

Pūce atzina, ka nevar pateikt, kas tieši mainīsies iedzīvotāju dzīvēs, valstij apņemoties virzīties uz klimatneitralitāti, jo dažādas tehnoloģijas vēl strauji attīstās, tomēr esot skaidrs, ka no daudzām emisijas radošām darbībām būs jāatsakās.

Politiķis noliedza, ka stratēģija paredzētu plānus aizliegt malkas apkuri – to lietot varēs arī turpmāk, tomēr lielo pilsētu centros gaisa piesārņojuma mazināšanai cilvēkus gan tikšot mēģināts stimulēt pieslēgties centralizētajai apkurei, nevis lietot individuālus apkures risinājumus.

Savukārt runājot par iespējamo iedzīvotāju pāreju uz elektromobiļiem un to pieejamību, Pūce lēsa, ka tuvākajās desmitgadēs šādiem auto vajadzētu kļūt lētākiem un attiecīgi daudz pieejamākiem patērētājiem, jo arī šajā jomā notiek strauja attīstība. Pūce neminēja, ka valsts varētu piedāvāt kādus stimulējošus mehānismus, lai iedzīvotājus pārsēdinātu no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem uz elektromobiļiem.

Lasi citur

1 komentārs

p_eteris
daudz neesmu sekojis, bet cik atceros, tad ar emisijas kvotām Latvijas Vides ministri( Gerhards) tirgojās - pardeva ārzemēm! tagad būs pašiem jākož pirkstos un naudu noteikti pievāca gerhardieši pūcieši! ZARAZAS!Cietumā pie maizes un ūdens. Kaut gan prokurori ir bandas locekļi.

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs