Matēta auto virsbūve – izmaksas, priekšrocības un ieguvumi

Auto uzlabošana
Auto Bild
Auto Bild
16. aprīlis, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Vilnis Kozlovskis
Viens no veidiem, kā transportlīdzekli padarīt pamanāmu un neatkārtojamu, ir to izraibināt ar dažādiem zīmējumiem, košām reklāmām vai oriģinālu krāsojumu. Šā mērķa sasniegšanai tiek izmantoti divi paņēmieni – aplīmēšana un apkrāsošana.

Aplīmēšanas tehnika automobiļu dizainā ir pazīstama jau labu laiku. Mašīnas var aplīmēt ne tikai ar dažādu krāsu plēvēm. Ar speciālu printeri var izdrukāt uz līmplēves jebkuru fotogrāfiju. Bieži vien uzņēmumi ar savām reklāmām vēlas aplīmēt dienesta automašīnas un furgonus, jo auto ir lielisks reklāmas nesējs – gaumīgi noformēts braucamrīks pats par sevi labi izskatās un piesaista uzmanību.

Ikdienā esam pieraduši, ka uzņēmumu transports veic arī ceļojoša reklāmnesēja funkcijas, taču savu privāto automobili nopietnam vizuālajam tūningam ļaudis pakļauj citu apsvērumu dēļ – lai izceltos un akcentētu savu individualitāti.

Aplīmēšanai ir arī priekšrocība – krāsaino plēvi diezgan viegli var gan uzlīmēt, gan noplēst.

Arī pašas līmplēves ir dažādas. Vienkāršākiem uzrakstiem un logotipiem parasti izvēlas lētākās plēves, bet sarežģītākiem un lielākiem darbiem nepieciešami kvalitatīvi materiāli. Reizēm ar aplīmējumiem var nomaskēt kādu nelielu virsbūves krāsojuma defektu un arī no nozagšanas briesmām uzkrītoši noformēts automobilis ir labāk pasargāts.

Var aplīmēt arī pilnībā visu mašīnu, mainot tās krāsu. To mēdz darīt, ja pēc kāda laika ir vajadzība automobilim atgūt iepriekšējo krāsojumu, kas tādējādi tiek labi pasargāts. Vēlāk mašīnu ir vieglāk pārdot, jo oriģinālais krāsojums ir labāk saglabājies. Vēl viens variants ir caurspīdīga aizsargplēve, ar ko var mašīnu aplīmēt, lai saglabātu oriģinālo krāsojumu.

 Daži klienti izvēlas interjera detaļu aplīmēšanu ar interesanta raksta plēvi. Tādā veidā iespējams viegli izmainīt daudziem apnikušo koka imitācijas apdari

Eksperta viedoklis

Jevgēnijs Suškovs, SIA Restyling direktors:

«Līmplēvju tehnoloģija  ir ļoti attīstījusies, un arī auto dizainā arvien lielāku popularitāti iemanto automobiļu aplīmēšana ar dažādu toņu un tekstūru plēvēm. Cilvēki visbiežāk izvēlas melno vai balto toni, kā arī karbona raksta imitācijas. Pieejami neskaitāmi toņi un dažādas struktūras imitācijas, piemēram, krokodila vai čūskas ādas. Pirmo mašīnu ar matētā toņa plēvi aplīmējām 2009. gadā. Izmantojam lielāko ražotāju vinila daudzslāņu plēves (Hexis, 3M, KPMF), kuras ir kvalitatīvas, proti, ar tām ir viegli strādāt un ir ilgs mūžs.

Labākās plēves cena ir aptuveni 100 eiro par kvadrātmetru, ķīniešu pakaļdarinājumi ir septiņreiz lētāki un ļoti nekvalitatīvi. Savam darbam dodam divu gadu garantiju, bet labāko plēvju ražotāji garantē izturību līdz pat desmit gadiem. Lai mašīnai iegūtu matētu toni, aplīmēšana faktiski ir vienīgais paņēmiens, jo krāsošana ir ļoti sarežģīta un dārga – vairāki tūkstoši eiro.

Savukārt visas mašīnas aplīmēšana maksā no 900 eiro un prasa triju dienu darbu.

Tātad līmēšana ir par trešo daļu lētāka nekā krāsošana, turklāt tai ir vairākas citas priekšrocības. Mūsdienu plēves ir ļoti izturīgas gan pret mehāniskiem bojājumiem, gan karstumu, gan mazgāšanu. Ja nu tomēr mašīnai gadījusies kāda skramba, bojāto vietu iespējams atjaunot, jo veco plēvi var viegli noņemt, pasildot ar fēnu.

Daudziem klientiem ir ierobežots budžets, un viņi šāda veida tūningam atvēl aptuveni 200 – 300 eiro – aplīmē tikai atsevišķas virsbūves detaļas vai arī interjera elementus. Piemēram, jumta aplīmēšana maksā 70 eiro un šis darbs prasa tikai stundu. Motora pārsega un bagāžnieka vāka aplīmēšana maksā 100 eiro. Bieži aplīmē spoguļu korpusus, durvju rokturus, spoilerus, radiatora restes un jumta statnes.»

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+