Ieskats auto kondicioniera sistēmā - tas nav sarežģīti!

Gaisa kondicionētājs
Rihards Murāns
1. novembris, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Auto Bild
Gaisa kondicionēšanas sistēma atdzesē salona gaisu un minimalizē mitrumu uz auto stikliem. Taču, ja nejūtat uzlabojumus, pie vainas var būt problēma sistēmā. Freons, gaisa filtrs... Kas vēl?

Freons

Freonam nav noteikts derīguma termiņš. Kamēr tas ir kondicionētāja sistēmā un kalpo labi, tikmēr papildu ieguldījumus neprasīs. Līdzīgi kā ar mājas ledusskapi, arī tā sistēmā ir freons, kuru nav nepieciešams mainīt, ja tas strādā bez problēmām. Kondicionētāja uzpildei nav jāpievērš arī īpaša uzmanība, vadoties pēc sezonalitātes. Freonu vēlams uzpildīt tikai servisa apstākļos, jo ir nepieciešama speciāla ierīce.

Problēmas

Kondicionētājs var nestrādāt, ja automašīnas salona filtrs ir aizsērējis. Ja salonā jūtat nepatīkamu smaku, ir jāveic sistēmas dezinficēšana. Abos gadījumos būs jāmaina salona filtrs. Pastāv vairāki mīti par gaisa kondicionēšanas sistēmu kaitīgumu cilvēka veselībai, taču šādi apgalvojumi ir jāierāda. Kondicionētājs ir nekaitīgs tik ilgi, kamēr salona temperatūra nav krasi atšķirīga no temperatūras ārpus automobiļa. Piemēram, ja aiz loga ir plus 30 grādi, bet automašīnā plus 16 grādi, šajā gadījumā itin viegli var apaukstēt kaklu, iekāpjot mašīnā, kurā pēkšņi ir tik zema temperatūra.

Rezumējums

Profilakses nolūkos kondicionētāju vajadzētu ieslēgt arī ziemā, lai tas gada aukstajos mēnešos nestāvētu dīkā.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs