Auto noma – ekonomiski pamatots lēmums

Praktiskie padomi
Auto Bild
Auto Bild
2. aprīlis, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Viena krīze aiz muguras, vai nākamā jau tuvojas? Aizvien vairāk cilvēku sākuši racionāli domāt, tostarp arī pārvērtēt savus pārvietošanās paradumus, ikdienā biežāk izmantojot sabiedrisko transportu, velosipēdus un, ja nepieciešams, savā loģistikas ķēdē iekļaujot auto nomas pakalpojumus.

Rūpīgi parēķinot, itin bieži atklājas, ka patiesībā nav vērts (neatmaksājas) iegādāties savu automašīnu, kas nav tikai komforta jautājums, bet prasa uzņemties neizbēgamas juridiskas, organizatoriskas, kā arī finansiālas saistības. Tikai, lūdzu, nepārprotiet – mēs neaicinām jūs atteikties no pārvietošanās brīvības un gleznainus dabas skatus turpmāk vērot tikai TV ekrānā, bet ar lauku radiem kontaktēties vien pa telefonu. Mēs tikai gribam pievērst jūsu uzmanību tādai alternatīvai kā auto nomai.

Kā izvēlēties?

Modernajā tehnoloģiju laikmetā dažādu informāciju visvienkāršāk var atrast internetā. Tā tas ir arī auto nomas nozarē. Daudzkrāsainākais un informatīvi bagātākais piedāvājums ir starptautiskajiem nomas uzņēmumiem, kā Sixt, Avis, Hertz, Europcar u. tml. Līdztekus savus pakalpojumus piedāvā dažādi interneta nomas brokeri.

Tās ir vietnes, kā, piemēram, www.rentalcars.com, www.skyscanner.net/carhire, www.carrentals.com u. c., kur apkopota visai apjomīga kataloga tipa informācija par dažāda līmeņa un cenu kategoriju nomas uzņēmumiem. Katrs interesents, izdarot izvēli pēc sev svarīgiem kritērijiem, var salīdzināt dažādus piedāvājumus.

Norēķinos uzticas kredītkartei

Ir iespējams, ka maza firma vai privāts iznomātājs būs ar mieru nodot jums lietošanā auto pret skaidras naudas depozītu vai ļaus norēķināties par pakalpojumu ar debetkarti, – tas ir paaugstināta riska darījums abām iesaistītajām pusēm –, taču parasti kā jūsu maksātspējas apliecinājums tiek prasīta kredītkarte.

Jāsaprot, ka nomas uzņēmums jums uztic mantu vairāku desmitu tūkstošu apmērā, tāpēc arī tas vēlas attiecīgi nodrošināties pret eventuālajām problēmām.

Turklāt jāņem vērā, ka vienmēr vismaz uz divām nedēļām kā depozīts tiks iesaldēts apdrošināšanas pašriska apjoms. Tā apjoms ir atkarīgs no automašīnas markas un modeļa – jo dārgāks auto, jo lielāks depozīts. Katrā valstī nomas pakalpojumu sniedzēju noteikumi, kur norādīts garantijas summas apjoms, atšķiras. Vidēji tie ir 300 – 400 eiro. Tātad būtu jāieplāno tik liels kredītlimita apjoms, lai atliktu vēl zināma naudas rezerve arī citiem tēriņiem.

Nomas priekšrocības

  1. Nav jāiegulda nauda auto iegādē;
  2. Var aizmirst par tādām lietām kā apdrošināšana, tehniskā apskate, sezonālās riepu maiņas, auto apkopes un neplānoti remonti.
  3. Atkrīt stāvvietas vai garāžas problēma;
  4. Jūs neesat piesiets vienam auto modelim un virsbūves tipam, varat izvēlēties konkrētajai situācijai un noskaņojumam atbilstošu transporta līdzekli;
  5. Ir iespēja realizēt kādu sapni, piemēram, Vācijā pa autostrādi bez ātruma ierobežojumiem izmēģināt Porsche, siltā vasaras nedēļas nogalē izbaudīt kabrioleta burvību u. tml.

Eksperta viedoklis

Arnis Jaudzems, Sixt vadītājs Baltijas valstī:

«Nomas cenu diapazons ir visai plašs. Tomēr, pirms izšķiraties par lētāko piedāvājumu, vispirms noskaidrojiet, kas ietilpst šajā cenā. Pieredze liecina, ka cilvēki itin bieži neizlasa noteikumus, kur izskaidrotas dažādas nianses. Piemēram, apdrošināšana! Bieži vien cilvēks rezervē automašīnu, un, tikai nonākot nomas vietā, uzzina par dažādām papildu piemaksām. Izrādās, ka viņa izvēlētajā zemākajā cenā nav iekļauta apdrošināšana. Un tāpēc, pieskaitot apdrošināšanas izmaksas, gala summa ievērojami palielinās. Turklāt vēl atsevišķi jāpiemaksā par tādām lietām kā GPS, par auto izsniegšanu un saņemšanu ārpus darba laika u. tml.»

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+