• Praktiski ieteikumi, kā atbrīvoties no vecā auto!

    Aktuāli
    Auto Latvija
    Auto Latvija
    9. marts, 2019
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Pixabay
    Atkritumu šķirošana un pārstrāde ir viennozīmīgi kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, un videi draudzīgs dzīvesveids ir ne tikai izvēle, bet nepieciešamība, ņemot vērā ierobežotos resursus un dabas piesārņojumu. Lai izvairītos no situācijām, kurās jūsu vecais auto sāk apdraudēt apkārtējo dabu, iesakām sekot profesionāļu padomiem.

    Metāls, kas ir viens no progresīvākajiem atkritumu veidiem, ir pārstrādājams bezgalīgi daudz reižu, vienlaikus ievērojami ietaupot darbaspēku, laiku un dabas resursus. Baltijas valstu vadošais metāla izstrādājumu iepirkšanas, pārstrādes un eksporta uzņēmums “Tolmets” skaidro, kāpēc ir svarīgi laikus nodot vecās automašīnas oficiālajos pieņemšanas punktos, kā arī sniedz ieteikumus, kā to iespējams izdarīt.

    Kāpēc ir nepieciešama profesionāla veco automobiļu utilizācija?

    Transportlīdzekļa īpašniekam ir jānodrošina, lai tā īpašumā esošs nolietots transportlīdzeklis tiktu nodots pārstrādes uzņēmumam. Ja spēkrats jau ilgstošu laiku ir atstāts stāvam neatļautā vietā, to var piespiedu kārtā evakuēt, ņemot vērā, ka šāda rīcība atbilstoši normatīvajiem aktiem ir Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums.

    Tomēr nereti liela daļa automašīnu tiek norakstītas novēloti, un līdz auto kapsētām vai metāla smalcinātājam tās nonāk tikai tad, kad vairākus gadus nostāvējušas pagalmā vai ceļa malā.

    Noteikti jāmin, ka arī patvaļīga transportlīdzekļa izjaukšana nav pieļaujama – automašīna sastāv no dažāda veida atkritumiem, kuri jāapsaimnieko atbilstoši prasībām.

    Vienā automašīnā ir aptuveni 5 līdz 10 litri dažādu šķidrumu – antifrīzs, bremžu šķidrums, stūres pastiprinātāja šķidrums, eļļas, akumulatora skābe u.c.

    Lielākā daļa šo šķidrumu ir toksiski, līdz ar to ir nepieciešama profesionāla pieeja šo šķidrumu neitralizēšanā.

    Tāpēc, lai vecu automobiļu utilizēšana nekļūtu par problēmu nedz to īpašniekiem, nedz dabai, spēkratu ieteicams nodot kādā no sertificētiem metāla pārstrādes punktiem, kur par to pienācīgi parūpēsies. Automobilis tiks atbrīvots no visiem degošajiem eļļošanas materiāliem, bremžu un stikla tīrīšanas šķidrumiem, kas arī vēlāk tiek pārstrādāti. Automobiļu akumulatori tiek nogādāti pārstrādei akumulatoru rūpnīcā, bet sasmalcinātās riepas tiek izmantotas kā ceļu seguma vai izolācijas materiāls.

    Ko der zināt, ja vēlaties nodot nokalpojušo spēkratu metāla pārstrādei?

    „Tolmets” pārstāvis Valdis Uburģis atklāj, ka daudziem iedzīvotājiem aktuāla ir automašīnu un to detaļu utilizācija, tomēr ne visi potenciālie metāla atkritumu nodevēji ir informēti par iespējām, kā savu mūžu nokalpojušo transportlīdzekli nodot pārstrādei. Sākotnēji vēlams noskaidrot tuvāko metāla izstrādājumu pieņemšanas punktu un precizēt, vai tā darbinieki ar savu transportu var piegādāt pārstrādei paredzēto automobili, ja pats īpašnieks šo piegādi veikt nevar.

    Oficiālajos metāla pārstrādes punktos svari, uz kuriem tiek svērti norakstītie automobiļi, ir sertificēti, turklāt, pieņemot transportlīdzekli, apstrādes uzņēmums izsniedz transportlīdzekļa likvidācijas sertifikātu un elektroniski informē CSDD par likvidācijai pieņemto transportlīdzekli. Der zināt, ka, nododot transportlīdzekli pārstrādei, ir nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – spēkratus iespējams nodot tikai to īpašniekiem vai notariāli pilnvarotām personām. Samaksas saņemšana notiek ar bankas pārskaitījumu, vairumā gadījumu naudu saņemot jau vienas diennakts laikā.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē