Piegružoto ceļmalu sakopšana autoceļu uzturētājam izmaksājusi 2,5 miljonus eiro

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
5. jūnijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Maija Zara
AS «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) pēdējo piecu gadu laikā piegružoto ceļmalu sakopšanai iztērējis 2,5 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja LAU pārstāve Sigita Audere.

LAU piegružoto ceļmalu sakopšanai ik gadu izlieto ap 400 000 eiro. Ik gadu izmesto atkritumu daudzums ceļmalās nemainās.

«Ja iedzīvotāji atkritumus novietotu tiem paredzētajās vietās, tad atkritumu savākšanas izmaksas autoceļu uzturētājs varētu novirzīt lietderīgākiem ceļu uzturēšanas darbiem, piemēram, aptuveni 60 kilometriem grants autoceļu veikt dubultās virsmas apstrādi, padarot tos par melnā seguma ceļiem vai biežāk greiderēt ceļus, sakārtot ūdens atvadi uz grants autoceļiem,» norādīja Audere.

Ceļu nomalēs tiek izmesti plastmasas maisiņi, papīri, pudeles, kā arī iedzīvotāji nereti izmanto iespēju no mājsaimniecību atkritumiem atbrīvoties, tos atstājot pie atkritumu tvertnēm autobusu pieturvietās.

Līdztekus tam ceļmalas tiek piegružotas arī ar būvniecības un lielgabarīta atkritumiem – šīferis, kuru nevar nodot parastā atkritumu poligonā, jo tie ir bīstamie atkritumi, kā arī būvgruži, vecas mēbeles, ledusskapji un televizori, kam savukārt ir paredzēti speciāli nodošanas punkti.

Lai sabiedrībā aktualizētu rūpes par vides tīrību, LAU sadarbībā ar SIA «Pilsētvides serviss» ir iesaistījies vides kampaņā «Plogging: Esi varonis». Šīs kustības pamatā ir videi draudzīgā sporta kustība, kas apvieno lēno treniņa skriešanu ar atkritumu vākšanu. Pašreiz «Plogging» kustībai pievienojušās vairāk nekā 40 valstis, tostarp arī Latvija.

«Pilsētvides servisa» mājaslapā ir izveidota «ploggingam» veltīta sadaļa «Par Plogging», kurā cilvēki var atrast detalizētāku informāciju par šo kustību, kā arī sekot līdzi un pieteikties «plogginga» skrējieniem. Kampaņas atklāšanas pasākums notiks 9.jūnijā plkst.11 pie Lubānas mitrāja informācijas centra.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbu uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometri, no tiem 9092 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometri ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+