Pērn 108 gadījumos VID atteicis automašīnu reģistrāciju Latvijā

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
16. janvāris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Paula Čurkste / LETA
Pērn deviņos mēnešos Valsts ieņēmumu dienests (VID) 108 gadījumos atteicis reģistrāciju Latvijā no Eiropas Savienības (ES) ievestam transportlīdzeklim, liecina informācija VID mājaslapā.

VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) transportlīdzekļu reģistrācijas telpās VID Nodokļu kontroles pārvaldes darbiniekiem ir ierīkotas darba vietas fizisko personu un juridisko personu transportlīdzekļu reģistrācijai iesniegto dokumentu izvērtēšanai un paskaidrojumu saņemšanai no personām, kuras veic no ES valstīm ievesto transportlīdzekļu pirmo reģistrāciju Latvijā.

Pagājušā gada deviņos mēnešos tika izvērtēti 991 nodokļu maksātāja CSDD iesniegtie dokumenti transportlīdzekļu reģistrācijai, tostarp 938 fizisko personu iesniegtie dokumenti. 

Fizisko personu iesniegtos dokumentus izvērtējot, 830 gadījumos tika veikta transportlīdzekļa reģistrācija, tostarp 45 gadījumos reģistrācija veikta pēc atteikuma, pabeidzot nodokļu administrēšanas pasākumus, bet 108 gadījumos atteikts veikt transportlīdzekļa reģistrāciju Latvijā.

53 gadījumos tika vērtēti juridisko personu iesniegtie dokumenti, kurus izvērtējot, 49 gadījumos tika veikta transportlīdzekļa reģistrācija, tostarp divos gadījumos reģistrācija veikta pēc atteikuma, pabeidzot nodokļu administrēšanas pasākumus, bet četros gadījumos tā atteikta. 

Izvērtējot transportlīdzekļa reģistrācijai nodokļu maksātāju iesniegtos dokumentus, 100 gadījumos tika konstatēta iespējama samazināta transportlīdzekļa realizācijas vērtība, par ko nosūtīti pieprasījumi citu valstu nodokļu administrācijām, kā arī pieprasīta papildus informācija no transportlīdzekļa pircēja. 

Tāpat 45 gadījumos radušās aizdomas par transportlīdzekļu reģistrācijai nepieciešamo dokumentu viltošanu, par ko informācija nosūtīta Valsts policijai. 

Savukārt 30 gadījumos konstatētas fiziskas personas, kuras, iespējams, nodarbojas ar nereģistrētu saimniecisko darbību vai ir apšaubāms naudas līdzekļu avots transportlīdzekļu iegādei. Iegūtā informācija tiks izmantota turpmāko nodokļu administrēšanas pasākumu veikšanā. 

Vēl 24 gadījumos, veicot riska analīzi, konstatēti citi nodokļu nenomaksas riski, līdz ar to nodokļu maksātāji tiks virzīti kontroles pasākumiem, bet 12 gadījumos konstatēts, ka transportlīdzekļa iegādes dokumentos pārdevējs ir citas ES valsts nodokļu maksātājs, bet transportlīdzeklis faktiski ir iegādāts Latvijā. Iegūtā informācija tiks izmantota turpmāko nodokļu administrēšanas pasākumu veikšanā. 

Četros gadījumos konstatēts risks, ka nodokļu maksātāji nepamatoti izmanto citam komersantam izsniegto tirdzniecības numura zīmi, kura paredzēta transportlīdzekļu pārvietošanai uz tirdzniecības vai glabāšanas vietu, vai izmēģinājuma braucieniem ar tirdzniecībai pieņemtajiem transportlīdzekļiem.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+