Latvijas autosportā atklāta vēl nebijusi apmācību programma — semināri rallija stūrmaņiem

Rallijs
Auto Bild
Auto Bild
6. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
LMT Autosporta Akadēmija sadarbībā ar Biķernieku trasi atklāj Latvijas autosportā vēl līdz šim nebijušu apmācību programmu – seminārus rallija stūrmaņiem. Semināru mērķis ir palīdzēt autorallija ekipāžām un īpaši to stūrmaņiem padziļināti izprast autorallija specifiku un uzlabot praktiskās iemaņas virtuālā simulatorā.

Apmācību programmu vadīs Dainars Dambergs, LMT Autosporta Akadēmija vadītājs un autorallija stūrmanis ar 40 gadu pieredzi kopā ar mentoriem – Pasaules čempionāta rallijā dalībniekiem, LMT AA ekipāžas sportistiem Mārtiņu Sesku un Andri Mālnieku.

«Stūrmanis ir rallija pilota acis un komandas darbā viņa pienesums ir tieši puse no uzvaras. Seminārus apmeklēt aicināti rallija stūrmaņi ar nelielu pieredzi un tie, kuri vēlas paplašināt savu redzes loku un zināšanas. Ir svarīgi, lai rallija entuziasti trasē justos droši un pārliecināti par savām spējām. Tāpēc esam izstrādājuši unikālu apmācību un treniņu programmu kopā ar Biķernieku komplekso sporta bāzi ar mērķi attīstīt autoralliju un dot iespēju izpausties jauniem talantiem,» stāsta Dainars Dambergs.

Semināru teorētiskajās apmācībās autosportisti varēs dziļāk izprast autorallija specifiku un noteikumus, uzzināt, kā uzlabot ekipāžas savstarpējo sadarbību, apgūt stenogrammas pamatprincipus un tās pasniegšanas veidus. Savukārt praktiskajās nodarbībās – pārbaudīt savas prasmes uz virtuālā simulatora, izslēdzot riskus, ar ko braucēji un viņu automašīnas saskaras trasē.

Autosportisti Mārtiņš Sesks un Andris Mālnieks rallija simulatoru izmantojuši treniņos un atzīst, ka tas ir veids, kā starpsezonā kopīgi uzlabot sīkas nianses tehnikā un arī izbraukt trases Somijā, Čīlē un Vācijā, neesot uz vietas.

Mārtiņš Sesks: “Gatavojoties Pasaules rallija čempionātam, braukšana simulatorā ir labs treniņš, lai uzlabotu pilota un stūrmaņa sadarbību, uzturētu sevi formā. Simulatorā rallija pilotam iespējams apgūt un uzlabot reakciju, iespēja eksperimentēt ar braukšanas stilu, ātrumu – jo virtuālā realitāte pieļauj kļūdas.

Teorētiskās rallija stūrmaņu apmācības sāksies no 14. novembra, kam sekos arī praktiskās nodarbības uz simulatora Biķernieku trase gada nogalē.

Lasi citur

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+