Kāpēc pirms fotoradariem jāizvieto brīdinājuma zīme?

AutoBild.lv
Auto Bild
Auto Bild
19. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Pārvietojamie fotoradari pārkāpējus fiksē negaidīti, bet stacionārie fotoradari tieši pretēji – pirms tiem uzstādīta zīme. Kāpēc tā?

Jautājums

Labdien! Nesaprotu, kāpēc pirms stacionārajiem fotoradariem ir jāizvieto brīdinājuma zīme? Tādā gadījumā neviens ātrumu nepārkāps un negūs mācību. Piemēram, pārvietojamos fotoradarus varbūt nevajadzētu slēpt, tomēr tie, manuprāt, vairāk disciplinēja braucējus.

Atbilde

Tieši šāds arī ir fotoradaru mērķis, lai neviens autovadītājs nepārkāptu noteikumus. Ņemot vērā to, ka fotoradaru galvenais uzdevums ir preventīvā funkcija satiksmes drošības uzlabošanā, autovadītāju laikus brīdināšana par atļautā braukšanas ātruma kontroles ierīci mudinās braucējus šajā zonā uzvesties piesardzīgāk. Radari galvenokārt izvietoti tā dēvētajos melnajos punktos – vietās, kur bieži notiek satiksmes negadījumi. Papildus tiek analizētas vietas, kur bieži tiek fiksēti satiksmes noteikumu pārkāpumi, un vietās, kur satiksmes uzraudzību policija nevar veikt, izmantojot cilvēkresursus, – uz satiksmes pārvadiem un tiltiem.

Veikta arī statistika par stacionāro fotoradaru zonās izdarītajiem pārkāpumiem. 2018.gadā fotoradaru vietās ceļu satiksmes negadījumu skaits bija samazinājies par 18%, smago ceļu satiksmes negadījumu skaits samazinājies par 27%, ievainoto skaits samazinājies par 36%, bet gājuši bojā par 79% mazāk cilvēku. Savukārt stacionāro fotoradaru vietās visā darbības periodā ceļu satiksmes negadījumu kopskaits samazinājies par 33%, bet par 36% samazinājies smago ceļu satiksmes negadījumu skaits.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+