Vai Latvijas autovadītāja apliecība būs derīga Lielbritānijā (UK)?

CSDD
Auto Bild
Auto Bild
6. maijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Auto Bild
Auto vadīšana ārzemēs – kādus dokumentus nepieciešams kārtot, vai mūsu vadītāja apliecība ārvalstīs būs derīga, cik ilgi varam braukt? Atbildēsim uz šiem un citiem jautājumiem.

Jautājums

Šovasar došos sezonas darbā uz Angliju. Savu auto plānoju ņemt līdzi, lai samazinātu transporta izdevumus uz vietas. Cik ilgi varu tur braukt? Mūsu auto tiesības tur der vai man jāiet uz viņu CSDD? Tur ir kādas īpašas pārbaudes?

Atbilde

Ieceļojot Lielbritānijā (UK), obligāta ir prasība, lai autotransports būtu apdrošināts, kā arī uz tā jābūt uzlīmēm ar valsts pieņemtajiem apzīmējumiem (LV). Ieceļojot Lielbritānijā, parasti netiek prasīts apliecinājums par paveiktu autotransporta tehnisko apskati. Tomēr, ja rodas šaubas par autotransporta tehnisko stāvokli, ceļu policijai Lielbritānijā ir tiesības pieprasīt tehniskās apskates sertifikātu. Autotransporta izplūdes gāzes pie robežas netiek kontrolētas, bet pārbaude var tikt veikta arī uz Lielbritānijas autoceļiem.

Ja esat paredzējis ar savu auto Lielbritānijā uzturēties līdz sešiem mēnešiem, tad nav nepieciešams maksāt ceļu nodokli Lielbritānijā, ja ceļu nodoklis ir samaksāts mītnes zemē. Uzturoties Lielbritānijā ilgāk, 12 mēnešu laikā ir jāreģistrē transportlīdzeklis un jāmaksā ceļu nodoklis.

Ar CSDD izdotu derīgu vadītāja apliecību Lielbritānijā var vadīt jebkuru automašīnu, kuru esat tiesīgs vadīt atbilstoši kategorijai, kas norādīta vadītāja apliecībā. Derīgu Latvijas vadītāja apliecību var arī apmainīt pret Lielbritānijas vadītāja apliecību, ja persona ir Lielbritānijas rezidents (dzīvo/uzturas Lielbritānijā). Latvijā izdota vadītāja apliecība ir jānomaina pret Lielbritānijas vadītāja apliecību, ja tās turētājs ir vecāks par 70 gadiem vai vismaz trīs gadus ir bijis Lielbritānijas rezidents.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+