Vai autovadīšanas apliecību iespējams atjaunināt attālināti?

CSDD
Auto Bild
Auto Bild
1. jūnijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: CSDD
Līdzīgi kā pasei vai identifikācijas kartei, arī autovadīšanas apliecībai ir noteikts derīguma termiņš. Kā rikoties, ja atrodaties ārzemēs, bet nepieciešams atjaunot tiesības?

Jautājums

No CSDD atnācis paziņojums, ka manai vadītāja apliecībai beidzies derīguma termiņš. Šobrīd dzīvoju un strādāju Vācijā un pašlaik neplānoju doties uz dzimteni. Vai šo procesu nevar kaut kā izdarīt elektroniski, tiesības atsūtot pa pastu?

Atbilde

Ja esat Latvijas pilsonis, kas deklarējies Vācijā, tad uz Latviju nebūs jābrauc. Patiesībā šo procesu Latvijā izdarīt nebūs iespējams, jo tiesības ir jāatjauno zemē, kurā esat deklarējies, šajā gadījumā Vācijā. Ja dzīvesvieta deklarēta Latvijā, būs jāplāno ceļojums – attālināti šo procesu nav iespējams veikt.

Šeit izraksts no CSDD:

Vadītāja apliecību atjauno personai, kura pastāvīgi dzīvo Latvijā un kuras dzīvesvieta ir Latvijā.

Vadītāja apliecību var atjaunot tikai klātienē jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā, kurā pieņem transportlīdzekļa vadītāja kvalifikācijas iegūšanas eksāmenus un izsniedz vadītāja apliecības.

Transportlīdzekļu vadīšanas tiesības un transportlīdzekļu vadītāja apliecību var iegūt un atgūt likumā noteikto vecumu sasniegusi persona:

1) kuras pastāvīgā dzīvesvieta atbilstoši iesniegtajiem dokumentiem vai saskaņā ar valsts reģistros pieejamo informāciju ir Latvijā vai kura var pierādīt, ka pēdējos sešus mēnešus ir mācījusies Latvijā. Šā panta izpratnē personas pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, ja pastāv kāds no šādiem nosacījumiem:

  • Personas uzturēšanās vieta vismaz 185 dienas kalendārajā gadā ir Latvijā personisku saistību (saistības, kas liecina par attiecīgās personas ciešu saikni ar Latviju) un darba saistību dēļ,
  • Personai nav darba saistību, bet tās uzturēšanās vieta Latvijā ir personisku saistību (saistības, kas liecina par attiecīgās personas ciešu saikni ar Latviju) dēļ,
  • Persona ārvalstī uzturas darba saistību dēļ, bet regulāri atgriežas un uzturas Latvijā personisku saistību (saistības, kas liecina par attiecīgās personas ciešu saikni ar Latviju) dēļ,
  • Personas uzturēšanās vieta ir Latvijā, bet tās uzturēšanās ārvalstīs saistīta ar mācībām.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+