Kurai degvielai labāk dot priekšroku – E95 vai E98?

Degviela
Auto Bild
11. marts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Auto Bild
Tā saka, ka E98 degviela uzlabo auto dinamiku. Augstāks oktānskaitlis, dārgāka cena… Bet vai tā ir taisnība, ka mans ikdienas auto kļūs ātrāks?

Jautājums

Labdien! Vai Audi A3 1,6 l benzīnam (101 ZS) ir vērts liet E98 degvielu? Uz vāciņa rakstīts E95, bet esmu dzirdējis, ka ar E98 esot zemāks patēriņš un labāks uzrāviens.

Atbilde

Atšķirība starp E95 un E98 ir oktānskaitlī. Iekšdedzes dzinējiem oktānskaitlis atspoguļo benzīna īpašību sadegt bez detonācijas. Jo lielāks oktānskaitlis, jo mazāka iespēja, ka degviela radīs pašaizdegšanās procesu cilindrā.

E98 degvielas izmantošanas ieguvumi atkarīgi no konkrētā auto. Īsumā – ja auto dzinējs radīts ekonomijai, tas nespēs izmantot E98 degvielas sniegtās priekšrocības.

Izmantot zemāku oktānskaitli, nekā norādījis ražotājs, nevajadzētu, tomēr izmantot pārāk augstu ir lieka naudas šķērdēšana.

Ja runa būtu par sešcilindru dzinēju vai augstas kompresijas dzinēju, kas strādā augstākos dzinēja apgriezienos (kas īpaši izteikts japāņu automašīnām), labākās dinamikas sasniegšanai mēs ieteiktu izvēlēties E98.

Tiesa, lai sasniegtu maksimālu ieguvumu, ar vienkāršu bākas piepildīšanu vien nepietiks un būs nepieciešama iejaukšanās arī dzinēja vadības sistēmā, aizdedzes regulējumos utt. Mēs iesakām ievērot ražotāja norādījumus un ar degvielu neeksperimentēt.

 

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs