Kāpēc fotoradari fiksē ātruma pārkāpumu, ko Ceļu policija ignorē?

Jautājumi & atbildes
Auto Bild
Auto Bild
28. janvāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Kendal End Road in Barnt Green.


Sign - 

Worcestershire
 Barnt Green

Please drive carefully


Speed cameras
Foto: Elliott Brown, flickr.com/ell-r-brown
Kendal End Road in Barnt Green. Sign - Worcestershire Barnt Green Please drive carefully Speed cameras
Fotoradari un Ceļu policisti atļauto ātrumu uzrauga nedaudz atšķirīgi. Ne vienmēr vadītājiem ir skaidrs, kāda būs tolerance.

Jautājums

Saņēmu fotoradara sodu. Soda lapā redzams, ka esmu pārkāpis 15 km/h un par to piešķirts 40 eiro sods. Es nesaprotu, kāpēc uz ielām esošās Ceļu policijas automašīnas piever acis uz šādiem pārkāpumiem, bet fotoradars tajā pašā laikā fiksē pārkāpumu? Kāpēc radari nevar bildēt, sākot no 20 km/h?

Atbilde

Ņemot vērā soda apmēru, pārkāpums fiksēts pilsētā. Pilsētas robežās vienmēr jābūt īpaši uzmanīgiem, it īpaši skolu tuvumā. Šajās teritorijās arī Ceļu policija var kontrolēt situāciju bargāk nekā uz šosejas. Fotoradaru ātruma tolerance ir pietiekami liela, lai vadītājiem nebūtu nemitīgi jālūkojas spidometrā un jāuztraucas par katru pārkāpto ātruma kilometru.  Pārsniedzot 15 km/h, vadītājs nav pievērsis pietiekami lielu vērību.

Latvijā situācija fotoradaru jomā ir draudzīga autovadītājiem, ja salīdzina ar citām Eiropas Savienības valstīm. Piemēram, mūsu kaimiņvalstī Igaunijā fotoradara sodu var saņemt arī par 3 km/h pārkāpumu, lai arī Ceļu policijai šāda autovadītāja nevērība nekļūst par apturēšanas iemeslu. Tas nozīmē, ka aizmāršīgākam braucējam ceļojuma beigās pastkastīte var būt piepildīta ar negaidītām aploksnēm. Tas pats attiecas uz Nīderlandi, Vāciju, Dāniju un citām valstīm.

Citviet soda apmērs atkarīgs no pārkāpēja ienākumiem. Somijā par 25 km/h pārkāpumu braucēji saņēmuši sodu, kas lielāks par 100 000 eiro, tāpēc Latvijā varam justies pasaudzēti.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+