Automašīnas norakstīšana — vai ir iespējams atgūt nodokļus?

Tehniskā apskate
Auto Bild
Auto Bild
1. jūlijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Auto Bild
Kad auto kļuvis lieks, to ir iespējams norakstīt. Mūsu lasītājs vaicā, vai šajā procesā var atgūt nodokļus?

Jautājums

Labdien!

Savam Opel Frontera šogad izgāju skati, bet veltīgi. Laukos sanāca negadījums un uzbraucu uz zālē ieauguša celma. Labais lonžerons ir izkustējies no vietas, beigta priekšējā piekare un radiators. Lētāk būs auto norakstīt vai pārdot detaļās nekā labot. Vai es varu atgūt kaut ko no tā, ko es tikko iztērēju apskatē? Es samaksāju visu gadu, bet nenobraucu pat divus mēnešus.

Atbilde

Labdien!

Daļu no veiktajiem ieguldījumiem var atgūt. Vispirms jāsāk ar apdrošināšanas polisi, atgūstot naudu par neizmantoto laiku. Lai to izdarītu, nepieciešams sazināties ar konkrēto apdrošināšanas uzņēmumu un izklāstīt situāciju. Procesu var veikt elektroniskā veidā attālināti, taču var darīt arī klātienē, kas dažiem autovadītājiem šķiet vieglāks ceļš.

Papildus iespējams atgūt arī ekspluatācijas nodokli.

Lūk, skaidrojums no VID:

«Lai saņemtu transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atmaksu, personai Valsts ieņēmumu dienestā ir jāiesniedz iesniegums papīra formātā vai Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, kurā jānorāda transportlīdzekļa marka, modelis, reģistrācijas numurs, par kuru pieprasa nodokļa atmaksu, un to mēnešu skaitu, par kuriem pieprasa nodokļa atmaksu.

Pārmaksāto transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli Valsts ieņēmumu dienests atmaksā likuma „Par nodokļiem un nodevām” 16. panta 10. punktā noteiktajā kārtībā.


No likuma:
«.. 16. pants. Nodokļu maksātāju tiesības
Nodokļu maksātājiem ir tiesības:
… 10) pieprasīt pārmaksātās nodokļa summas atmaksāšanu vai novirzīšanu kārtējo nodokļu maksājumu segšanai triju gadu laikā pēc konkrētā nodokļa likumā noteiktā maksāšanas termiņa..»

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+