• Šobrīd

  weather img

  Rīga -14°C

  Tavs uzticamais atbalsts

  Iereibusi jauniete Dobelē bēg no policijas un avarē – uzsākti 8 administratīvie procesi

  Dzērājšoferi
  Auto Bild
  Auto Bild
  22. novembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  20. novembrī Dobelē jauniete, vadot automašīnu Audi A6 Avant, nepakļāvās policistu vairākkārtējām prasībām apturēt transportlīdzekli. Apdraudot apkārtējo ceļu satiksmes dalībnieku drošību, jauniete turpināja bēgšanu, līdz izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, iebraucot stāvēšanai novietotā automašīnā.

  Sestdien, 20. novembrī, pēc pulksten 23.00 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas un Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas inspektori, pildot darba pienākumus, Dobelē pamanīja transportlīdzekli Audi A6 Avant, kas brauca nepārliecinoši un, strauji pagriežot stūri pa labi un pa kreisi, brauca pa Brīvības un Uzvaras ielu.

  Ņemot vērā, ka šāda uzvedība uz ceļa šķita aizdomīga, likumsargi nolēma minēto transportlīdzekli apturēt.

  Kad dienesta automašīnai tika ieslēgtas bākugunis kopā ar skaņas signālu un policijas amatpersonas aicināja transportlīdzekļa vadītāju apstāties, viņa nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un uzsāka bēgšanu.

  Apdraudot citus ceļu satiksmes dalībniekus, automašīnas Audi A6 Avant vadītāja turpināja ceļu pa Skolas ielu, līdz samazināja ātrumu, taču neapstājās, bet lēnām turpināja kustību uz priekšu, līdz iebrauca brauktuves labajā pusē stāvošā transportlīdzeklī Audi A6 kas no trieciena uzbrauca tam priekšā stāvošā automašīnā BMW 525.

  Veicot personas pārbaudi, likumsargi noskaidroja, ka 1999. gadā dzimusī automašīnas Audi A6 Avant vadītāja ir sēdusies pie stūres bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

  Notikuma vietā, veicot alkohola pārbaudi izelpotajā gaisā, jaunietei tika konstatēts alkohola reibums, proti, 1,18 promiles.

  Par minēto policijā ir sākts kriminālprocess.

  Runājot par izraisīto ceļu satiksmes negadījumu, jauniete skaidroja, ka mēģinājusi no transportlīdzekļa vadītāja sēdvietas pārkāpt uz aizmugurējo pasažiera sēdvietu, taču neveica visu nepieciešamo, lai novērstu transportlīdzekļa izkustēšanos no vietas, respektīvi, ātruma pārslēgs bija ieslēgts braukšanas režīmā. Saistībā ar minēto policijā ir sākts administratīvā pārkāpuma process.

  Gala lēmums arī nav vēl pieņemts attiecībā uz administratīvā pārkāpuma procesu par vairākkārtēju neapstāšanos pēc policijas darbinieka prasībām. Ceļu satiksmes likuma 52. panta piektajā daļā noteikts, ka par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro, kā arī atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 5 gadiem.

  Jāpiebilst, ka automašīnā kopā ar autovadītāju atradās vēl četri pasažieri no dažādām mājsaimniecībām, tādējādi tika pārkāps Ministru kabineta rīkojuma „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.49.5. punkts, kas nosaka, ka ar privāto transportlīdzekli atļauts pārvietoties vienlaikus tikai vienas mājsaimniecības locekļiem vai divām personām, kuras nav vienas mājsaimniecības locekļi. Par notikušo policijā tika sākti 5 administratīvā pārkāpuma procesi.

  Tāpat pārbaudes laikā tika konstatēts, ka jauniete dzīvo Latvijā bez deklarētas dzīvesvietas, par ko arī tika sākts administratīvā pārkāpuma process. Atbilstoši Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 16. pantam par dzīvesvietas nedeklarēšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 350 eiro.

  Valsts policija aicina sabiedrību aizdomāties, ka šāda neapdomīga rīcība, kas turklāt aptumšota ar reibumu izraisošām vielām, un vieglprātīga attieksme pret likumdošanu var radīt negatīvas sekas ne tikai sev un kompānijai, bet arī citiem līdzcilvēkiem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+