• Šobrīd

  weather img

  Rīga +7°C

  Imunitāte ir tik svarīga

  Elektroauto pircēji varētu saņemt 4500 eiro atbalstu

  Elektroauto
  Auto Bild
  Auto Bild
  27. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Elektrotransportlīdzekļu iegādei plāno piedāvāt valsts atbalstu 4500 eiro, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

  Pāreja uz ilgtspējīgu un viedu mobilitāti ir viena no prioritātēm Eiropas Zaļā kursa ietvaros, un transporta emisijas rada gandrīz trešdaļu no visām Latvijā radītajām SEG emisijām, turklāt īpaši nozīmīgu īpatsvaru veido dīzeļdegvielas patēriņš autotransportā, kas ir būtisks gaisa piesārņojuma avots. Rīcība Zaļā kursa ietvaros saistās ar virkni jomu un darbības virzienu, tostarp klimata un enerģētikas jomu, kā arī transporta sektora un finanšu sektora attīstīšanu ilgtspējas nodrošināšanai, tādēļ nepieciešama starpnozaru sadarbība teju visās tautsaimniecības nozarēs.

  Lai sasniegtu izvirzītos klimata politikas mērķus transporta sektorā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ar partneriem atbildīgo nozaru ministrijās strādā pie vairāku instrumentu izstrādes, tai skaitā atbalsta mehānisma elektrotransportlīdzekļu iegādei.

  VARAM Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) ietvaros plānots sniegt atbalstu mazemisiju un bezemsiju automobiļu iegādei ar mērķi veicināt SEG emisiju samazināšanu.

  Plānots rīkot atklātu projektu konkursu, un tā ietvaros tiks atbalstīta jaunu vai lietotu elektromobiļu iegāde. Jaunu elektromobiļu iegādei paredzēts piešķirt atbalstu 4500 EUR apmērā, lietotiem elektromobiļiem un t.s. plug-in hibrīdiem – 2250 EUR.

  Granta tiešais saņēmējs jaunu elektromobiļu atsevišķu hibrīdu gadījumā būs komersants jeb elektromobiļa pārdevējs, kas ir oficiāli pilnvarots elektromobiļa izgatavotāja pārstāvis. Savukārt lietotu elektromobiļu segmentā tie būs komersanti, kas ir iekļauti CSDD reģistrētās transportlīdzekļu tirdzniecības vietas reģistrā.

  VARAM izstrādātās atbalsta programmas gala saņēmēji būs galvenokārt privātpersonas – iedzīvotāji. Kopumā šī atbalsta mehānisma apjoms plānots ap 10 milj. EUR apjomā. Atbalsts būs pieejams laika periodā no 2022. līdz 2023. gada 31. decembrim, vai līdz brīdim, kamēr būs vēl pieejams finansējums.

  VARAM ir izstrādājusi informatīvo ziņojumu Par atbalstu bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu iegādei, ko tuvākajā laikā virzīs izskatīšanai Ministru kabinetā (MK).

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Stiprini imunitāti!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+