Deputātu transporta kompensācijas ierosina aizstāt ar sabiedriskā transporta biļetēm

Sabiedriskais transports
Toms Timoško
Toms Timoško
22. oktobris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Rīgas Satiksme
Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai Saeimas deputātiem transporta kompensāciju vietā tiktu piešķirtas sabiedriskā transporta mēnešbiļetes.

Šādu iniciatīvu izrādījusi apvienība Pilsēta cilvēkiem. Iniciatīvā norādīts, ka Saeimas deputātiem šobrīd iespējams saņemt lielas transporta kompensācijas. Apvienība uzskata, ka tas deputātus nemotivē pārvietoties ekonomiski, videi un sabiedrībai draudzīgi.

Tiek norādīts, ka vidēji mēnesī deputātiem transporta kompensācijās 2020. gada pirmajos 8 mēnešos tika izmaksāti 9968 eiro. Lielākais viena mēneša kompensācijas rekords šogad kādam deputātam bija februārī – 732,20 eiro.

Apvienība uzskata, ka ir jālemj par Saeimas deputātu transporta kompensāciju aizstāšanu ar sabiedriskā transporta biļešu kompensācijām.

Šādi tikšot ietaupīta nodokļu maksātāju nauda, jo pat dārgākās sabiedriskā transporta biļetes radou mazākus izdevumus nekā kompensācijas par privāto autotransportu tādiem pašiem attālumiem. Deputāti tiks arī motivēti Saeimā virzīt esošo sabiedriskā transporta problēmu risināšanu.

Apvienības skatījumā pats svarīgākais ir aspekts, ka Saeimas deputāti tādējādi tiks motivēti Saeimā virzīt esošo sabiedriskā transporta problēmu risināšanu un varbūt mēs beidzot piedzīvosim brīdi, kad uz, piemēram, Daugavpili varēsim aizbraukt mūsdienām atbilstošā vilcienā.

Šobrīd iniciatīvu parakstījuši 2075 cilvēki.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+