360 grādu tūre: Audi e-tron Sportback piedzīvo pirmizrādi Latvijā

Aktuāli
Auto Bild
Auto Bild
7. maijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Šodien, 7. maijā, pirmo reizi Latvijā Audi prezentē pilnībā elektrisko un dinamisko Audi e-tron Sportback un īpaši šim modelim izstrādātu virtuālo 360 grādu tūri. Sportiskā kupeja pieejama divās dažādās veiktspējas versijās – Audi e-tron Sportback 50 quattro un Audi e-tron Sportback 55 quattro – un tā sākuma cena ir 74 000 eiro.

Elektromotori, elektriskā visu riteņu piedziņa, balstiekārta

Audi e-tron Sportback 55 quattro ieguvis visu riteņu piedziņu. Katra ass ir aprīkota ar asinhronu elektromotoru. Ar 265 kW jaudu un 561 Nm griezes momentu divi standarta aprīkojumā esošie elektromotori nodrošina jaudīgu SUV kupejas paātrinājumu, kas nerada kaitīgos izmešus un ir praktiski nedzirdams.

e-tron Sportback 55 quattro 100 km/h liela ātruma sasniegšanai nepieciešamas 6,6 sekundes, bet Boost režīmā, kad piedziņa uz 8 sekundēm rada 300 kW jaudu un 664 Nm griezes momentu, 5,7 sekundēs.

Auto maksimālais ātrums ir elektroniski ierobežots līdz 200 km/h.

Uzlāde 30 minūšu laikā

Garo distanču maršrutos Audi e-tron Sportback 55 quattro ātrās uzlādes stacijās ar līdzstrāvu (DC) iespējams uzlādēt līdz pat 150 kW. Nedaudz mazāk kā pusstundas laikā akumulators sasniedz 80%. Uzlādi publiskajās maiņstrāvas (AC) uzlādes stacijās iespējams veikt ar standarta aprīkojumā iekļauto Mode-3 kabeli. Tajā (AC) pieejama līdz 11 kW jaudas, un to iespējams palielināt līdz 22 kW ar otro uzlādes ierīci, kas papildu aprīkojumā būs pieejama 2020. gada otrajā pusē.

Audi uzlādes pakalpojums e-tron Charging Service nodrošina vieglu piekļuvi teju 130 000 publisko uzlādes punktu 24 Eiropas valstīs – un to skaits aizvien pieaug. Neatkarīgi no tā, vai tā ir maiņstrāva vai līdzstrāva, 11 vai 150 kW, procesa sākšanai nepieciešama tikai viena karte. Audi ir gatavs brīdim, kad brīva ceļošana Eiropā būs atkal iespējama, tādēļ arī klientiem Latvijā e-tron Charging Service pakalpojums ir jau pieejams, nodrošinot ērtu pārvietošanos ar privāto Audi elektroautomobili.

Eksterjers un interjers

Audi e-tron Sportback ir 4,9 metrus garš, 1,9 metrus plats un 1,6 metrus augsts. Jaunajam Audi e-tron Sportback pieejamas 13 krāsu izvēles iespējas. S line versijā tas aprīkots ar 20 collu riteņiem un sporta pneimatisko balstiekārtu. Bampera sānu daļā izveidotas gaisa atveres, kas uzlabo gaisa plūsmu.

Ar 2,9 metru garenbāzi Audi e-tron Sportback nodrošina pietiekami daudz vietas pieciem braucējiem un bagāžai. Jumta augstums aizmugurē ir vien par 20 milimetriem zemāks salīdzinājumā ar Audi e-tron. Kopā ar 60 litru lielu nodalījumu zem priekšējā pārsega, kurā atrodas arī automobiļa instrumentu komplekts un uzlādes kabelis, automobilim ir 615 litrus liela bagāžas ietilpība. Aizmugurējo sēdekļu atzveltņu noliekšana palielina bagāžas ietilpību līdz 1655 litriem.

Digitālie matrix LED priekšējie lukturi

Audi pirmo reizi sērijveida ražotā automobilī piedāvā digitālos matrix LED priekšējos lukturus. Šo lukturu gaisma, kas tiek sadalīta sīkos pikseļos, spēj ceļu izgaismot augstā izšķirtspējā. Audi e-tron Sportback digitālie matrix LED lukturi, kas papildu aprīkojumā būs pieejami 2020. gada otrajā pusē, veic vairākus uzdevumus. Uz lielceļiem joslas gaisma rada gaismas paklāju, kas skaidri izgaismo autovadītāja joslu un dinamiski pielāgojas, kad autovadītājs to maina.

Savukārt orientēšanās gaisma aptumšotos posmos parāda automobiļa pozīciju joslā– jo sevišķi uz šauriem ceļiem vai lielceļu remontu zonās. Bet marķēšanas gaismas funkcija tiek izmantota apvienojumā ar papildu aprīkojumā pieejamo nakts redzamības asistentu. Gaisma automātiski pievērš uzmanību jebkuram uztvertajam gājējam, tādējādi samazinot riskus, ka autovadītājs nepamanīs gājēju braukšanas joslas tuvumā.

95 kWh jauda – augstsprieguma akumulatoru sistēma un rekuperācija

Audi e-tron Sportback 55 quattro akumulatoru sistēma uzglabā 95 kWh bruto enerģijas (86,5 kWh tīrās izmantojamās enerģijas) un darbojas ar 396 voltu nominālo spriegumu. Akumulatoru sistēma ir izturīga un droša pret avārijām, pateicoties stingram aizsargrāmim un alumīnija laminātam, kurā atrodas 36 šūnu moduļi.

Bremzējot pie ātruma 100 km/h, Audi e-tron Sportback spēj maksimāli atgūt 300 Nm un 220 kW, rekuperējot kinētisko enerģiju.

Kopumā SUV kupeja iegūst līdz pat 30% no nobraukšanas distances, pateicoties rekuperācijai. Elastīgā siltuma pārvalde, kas sastāv no četriem atsevišķiem cikliem, ar maksimālu efektivitāti regulē augstsprieguma komponenšu temperatūru.

Multimediju pārvaldes koncepts un myAudi lietotne

Tāpat kā Audi lielizmēra klases modeļos, Audi e-tron Sportback arī piedāvā MMI skārienjutīgo pārvaldes sistēmu ar diviem ekrāniem. Augšējā 12,1 collas skārienjutīgajā ekrānā autovadītājs kontrolē informācijas un izklaides sistēmu, bet apakšējais 8,6 collu ekrāns tiek izmantots, lai pārvaldītu komforta funkcijas un klimata kontroli. Audi e-tron Sportback standarta aprīkojumā iekļauta arī Audi virtuālā vadītāja informācijas sistēma ar 12,3 collu displeju.

Bezmaksas myAudi aplikācija ļauj savienot automobili ar viedtālruni, sniedzot iespēju Audi e-tron Sportback īpašniekam attālināti pārvaldīt visus uzlādes procesus. Tie ietver akumulatoru un pieejamās nobraukšanas distances statusa noteikšanu, taimeru programmēšanu un braukšanas statistikas aplūkošanu. Tālo distanču braucienos e-tron maršruta plānotājs attēlo nepieciešamās uzlādes pieturvietas gan aplikācijā, gan MMI. Tāpat arī myAudi aplikācija ļauj uzsildīt/atdzesēt automobili pirms izbraukšanas.

Autovadītāja asistentu sistēmas

Autovadītāja asistentu sistēmas ievērojami atvieglo autovadītāja ikdienas braukšanu. Audi Pre Sense Basic un Audi Pre Sense Front drošības sistēmas pieejamas standarta aprīkojumā. Audi piedāvā asistentu sistēmas komplektu City, kas paredzēts īpaši pilsētas satiksmei. Tajā ietvertas Intersection Assist un Rear Cross Traffic Assist funkcijas, kā arī Lane Change un Exit Warning sistēmas.

Modelī uzstādīta arī Audi Pre Sense 360° sistēma. Tā uztver sadursmes draudus un īsteno īpašus aizsardzības pasākumus. Asistentu sistēmas, atkarībā no izraudzītajiem uzstādījumiem, saņem datus no pieciem radaru sensoriem, piecām kamerām un 12 ultraskaņas sensoriem.

Audi e-tron Sportback virtuālo 360 grādu video tūri iespējams aplūkot šeit.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+