• Šobrīd

  weather img

  Rīga +11°C Skaidrs, D vējš, 1.03 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Rīgas Dome neatbalsta ideju par sabiedriskās joslas izmantošanu mopēdu un motociklu vadītājiem

  Ceļu satiksme
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  23. februāris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: RDSD
  Kļuvis zināms, ka jau drīzumā sabiedriskā transporta joslas varētu ļaut izmantot arī mopēdu un motociklu vadītājiem, ja tas netraucē sabiedriskā transporta kustībai. Šādu ieceri neatbilsta Rīgas domes Satiksmes departaments.

  “Šīs izmaiņas būtībā skar tieši Rīgu, jo absolūtais  vairākums sabiedriskā transporta joslu atrodas tieši galvaspilsētā, tāpēc esmu neizpratnē, ka lemjot par tik būtiskām izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos, uz diskusijām par to netika aicināti Rīgas pašvaldības pārstāvji, ” saka Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

  “Apšaubu, ka ir izvērtēti riski satiksmes drošībai, piemēram, kurš tieši uzņemsies atbildību par sabiedriskā transporta pasažieru gūtajām traumām, kas būs radušās transportam strauji bremzējot mirklī, kad pēkšņi uz sabiedriskā transporta joslas būs izbraucis motocikls?” pauž Jakrins.

  Departaments uzskata, ka iespēju atļaut sabiedriskā transporta joslu izmantot arī citiem transportlīdzekļiem būtu jāatstāj ceļa pārvaldītāja kompetencē, izvērtējot katru konkrēto situāciju, ņemot vērā sabiedriskā transporta intensitāti, brauktuves platumu, satiksmes drošību, u.c. aspektus. Tāpēc pirms lēmuma pieņemšanas aicina izvērtēt visus riskus, kas saistīti ar visu iesaistīto satiksmes dalībnieku drošību.

  “Mēs neesam pret vienas lielas grupas pārvietošanās komforta paaugstināšanu, bet pirms tas tiek darīts, ir jāizpēta riski, tajā skaitā, ņemot vērā arī citu valstu pieredzi. Tāpēc, ja plānotās izmaiņas stāsies spēkā, neņemot vērā Rīgas pašvaldības iebildumus, departaments atradīs likumīgu veidu, kā nodrošināt to, ka sabiedriskā transporta joslas tiek izmantotas tikai tam paredzētajam mērķim, proti – sabiedriskā transporta kustībai, ” norāda Jakrins, piebilstot, ka pats ir kaislīgs motobraucējs.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+