• Ilgstošu lietavu dēļ Latvijā applūduši vairāki autoceļi

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  6. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Ilgstošu lietavu dēļ Latvijā applūduši vairāki autoceļi, kas ir pārmitrinājušies un zaudē nestspēju, aģentūru LETA informēja VAS Latvijas valsts ceļi Komunikācijas daļā.

  Pie Limbažiem ir pārplūdusi Lūdiņupe, un tādēļ ir slēgts vietējā autoceļa Pāle-Pociems (V146) posms no pagrieziena uz Āsteri līdz ceļam Limbaži-Aloja (P13), applūdis un slēgts satiksmei arī reģionālā autoceļa Limbaži-Salacgrīva (P12) posms pie Korģenes.

  Applūdis un slēgts arī autoceļa Sīļi-Igaunijas robeža (V176) posms pie Raudavas upes. 

  Savukārt pie Cēsīm applūdis un slēgts autoceļa Dauguļi-Rozula (V195) posms no Zaķīšiem līdz Pīpeņiem.

  Tāpat Cēsu novadā applūdis vietējās nozīmes ceļš Unguri-Lielstraupe (V280) tā 3,5 kilometrā. Šis posms ir ierobežots ar vadstatņiem un tajā ir samazināts maksimālais braukšanas ātrumus līdz 50 kilometri stundā.

  Atbilstoši meteorologu prognozēm arī turpmākajās dienās gaidāms lietus, kas nozīmē, ka grants ceļu stāvoklis turpinās pasliktināties.

  Ilgstoša lietus laikā grants ceļi pārmitrinās, zaudē nestspēju un uz tiem intensīvāk veidojas bedres, ceļi kļūst grūti izbraucami. Tieši lietus un mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti.

  Latvijas valsts ceļu reģionālo nodaļu speciālisti seko līdzi autoceļu stāvoklim un gadījumos, kad ceļa virsma ir pārmitrinājusies un ceļš zaudējis nestspēju, un ar smago transportu var tikt neatgriezeniski sabojāts, uz autoceļiem tiek ieviesti masas ierobežojumi – liegums pārvietoties transportam, kas ir smagāks par 10 tonnām. Aizliegums paliek spēkā līdz brīdim, kad ceļš ir apžuvis un to var kvalitatīvi sakārtot.

  Patlaban masas ierobežojumi saistībā ar rudens šķīdoni ir ieviesti 12 valsts autoceļu posmos dažādos valsts reģionos.

  Valsts autoceļus regulāri apseko arī VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) speciālisti. Grants autoceļu uzturēšanas un remonta darbus LAU varēs veikt, kad autoceļi būs apžuvuši, kā arī atguvuši nestspēju, lai ceļu uzturēšanas smagsvara tehnika vēl vairāk nepasliktinātu autoceļu stāvokli. 

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+