• Šobrīd

  weather img

  Rīga +11°C Skaidrs, ZR vējš, 2.06 m/s

  VUGD šogad saņems īpaši lauku apvidiem piemērotus transportlīdzekļus

  VUGD
  Ziņu aģentūra LETA
  26. jūlijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Foto no VUGD lapas sociālajā tīklā Facebook
  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šogad saņems īpaši lauku apvidiem piemērotus transportlīdzekļus, aģentūru LETA informēja dienests.

  Turpinot papildināt nepieciešamo specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunām automašīnām, šodien VUGD Latgales reģiona brigādes Ilūkstes postenis saņēma specializēto transportlīdzekli «Mercedes Benz Unimog». Šis ir pirmais no 30 šāda veida specializētajiem transportlīdzekļiem, kas tiks piegādāti šī gada laikā un ir īpaši piemēroti lauku apvidiem.

  VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis ir gandarīts, ka tika piešķirts valsts finansējums specializēto ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei 15,3 miljonu eiro apmērā.

  Lai arī turpmāk mērķtiecīgi atjaunotu un modernizētu esošo specializēto transportlīdzekļu autoparku, arī turpmāk nepieciešams papildu finansējums. Gadā nepieciešami 36 jauni speciālie transportlīdzekļi.

  Lielākā problēma dienestā patlaban ir nepietiekamais autocisternu skaits. Turklāt 40% no autocisternām ir ekspluatācijā vairāk nekā 20 gadus, kaut gan normatīvos noteiktais lietderīgās lietošanas laiks kravas automobiļiem ir desmit gadi.

  Tas nozīmē, ka biežāk jāveic remonti, turklāt VUGD rīcībā joprojām ir padomju laiku tehnika, kuru degvielas patēriņš, salīdzinājumā ar jaunu, mūsdienu prasībām atbilstošu ugunsdzēsības un glābšanas automobili, ir lielāks.

  Papildus iepriekš minētajam, piemēram, «ZIL» markas automobiļu nodalījumos, to gabarītu dēļ, nevar izvietot mūsdienu glābšanas instrumentus.

  Šogad plānots saņemt arī 11 «Iveco» autocisternas, kas piemērotas struktūrvienībām pilsētās, kā arī vēl 29 paaugstinātas caurgājamības autocisternas «Mercedes Benz Unimog», kuras lielākoties tiks dislocētas teritoriālo struktūrvienību posteņos.

  2022.gadā speciālo ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei no valsts budžeta līdzekļiem piešķirts finansējums 15 352 183 eiro apmērā.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+