• Šobrīd

  weather img

  Rīga +16°C Daļēji apmācies, R/DR vējš, 2.57 m/s

  «VOOL» uzsāk sērijveida elektroauto uzlādes ierīču ražošanu

  Elektroauto uzlāde
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  16. septembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Igaunijas jaunuzņēmums «VOOL» noslēdzis papildus sēklas investīciju kārtu, iegūstot 1,3 miljonus eiro. Turklāt iegūta arī dotācija 1,62 miljonu eiro apjomā, palielinot kopējo uzņēmuma finansējumu līdz 7,62 miljoniem eiro. Iegūto finansējumu plānots izmantot, lai palielinātu elektroauto uzlādes ierīču ražošanas kapacitāti. Pirmās saražotās ierīces jau nonākušas pie to īpašniekiem.

  Uzņēmums plāno palielināt savus pārdošanas apjomus Baltijā un Ziemeļvalstīs, pievēršot lielāku  uzmanību šai tirgus daļai. Papildus tiek turpināta jaunu produktu izstrāde, lai ieviestu trīsfāžu tehnoloģiju izmantošanu mājsaimniecībās.

  «Lai gan visā Eiropā pieejams trīsfāžu pieslēgums, lielākoties sadzīves tehnikas ierīcēm vēl joprojām pieejama tikai neliela daļa no tīkla jaudas,» skaidro «VOOL» līdzdibinātājs un izpilddirektors Juhans Harms (Juhan Härm).

  «Mūsu risinājums izmanto visas trīs fāzes un automātiski pārslēdzas starp tām, kad nepieciešams. Tādējādi varam piedāvāt uzticamu, ilgtspējīgu un automātisku elektroauto uzlādi. Pavisam nesen esam uzsākuši sērijveida ražošanu un pirmās uzlādes ierīces jau nonākušas pie to īpašniekiem,» stāsta Harms.

  Kā liecina uzņēmuma «McKinsey» veiktais pētījums, Eiropā līdz 2030. gadam būs nepieciešami 29 miljoni privāto elektroauto uzlādes staciju. Tas ir 77 reizes vairāk nekā pašlaik pieejams. Izmantojot tīklu efektīvāk, «VOOL» ļauj nekustamā īpašuma attīstītājiem samazināt papildu izmaksas, kas saistītas ar infrastruktūras modernizāciju un jaunu uzlādes punktu izbūvi, tādējādi paātrinot pāreju uz zaļāku enerģiju.

  Investīciju kārtu vadīja kapitāla fonds «Specialist VC», un tajā tika piesaistīti tādi nekustamā īpašuma attīstītāji kā «Kaamos Group» un «Astri Group», kā arī investīciju kompānija «Amalfi». Finansēšanas kārtā piedalījās arī jauni eņģeļu investori – Tavi Veskimagi (Taavi Veskimägi), bijušais «Elering», Igaunijas neatkarīgā elektroenerģijas un gāzes sistēmas operatora, valdes priekšsēdētājs, un Kuldars Vārsi (Kuldar Väärsi), «Milrem Robotics» dibinātājs.  

  Tomēr lielākie eņģeļu investori bija «VOOL» darbinieki, kuru ieguldījums bija 15% no investīciju kārtas. «VOOL» investoru vidū  ir arī bijusī Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid), pirmais Igaunijas informācijas tehnoloģijas direktors un e-rezidences programmas dibinātājs Tavi Kotka (Taavi Kotka), pirmais «Pipedrive» darbinieks un pašreizējais «VOOL» galvenais arhitekts Elars Nellis (Elar Nellis), kā arī daudzi citi.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē