• Šobrīd

  weather img

  Rīga -4°C Skaidrs, D/DR vējš, 2.57 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Vides dienests izglītos autoservisus, lai tie atbilstu vides prasībām

  Auto serviss
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  30. novembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Valsts vides dienests (VVD) sadarbībā ar Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju (LRAA) uzsāk izglītojošu kampaņu par vides prasībām autotransportlīdzekļu remontdarbnīcās.

  Kampaņas mērķis ir īstenot principu “Konsultē vispirms!” un izglītot autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu īpašniekus un darbiniekus par normatīvo aktu un vides prasībām, kas attiecināmas uz to darbību. Tāpat kampaņas laikā tiks izglītoti jaunieši, kuri pašlaik vēl tikai apgūst automehāniķa profesiju, bet jau drīzumā strādās nozarē.

  Lai veicinātu autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu jomā šobrīd vai nākotnē nodarbināto izpratni par vides prasībām un to, kā autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu darbībā panākt atbilstību vides prasībām, VVD un LRAA decembrī organizēs piecu reģionālo tiešsaistes semināru (Vidzemē, Latgalē, Zemgalē, Kurzemē un Rīgā) ciklu.

  Pirmais seminārs notiks otrdien, 2020. gada 1.decembrī Vidzemē, sākums plkst. 10.30. Seminārs notiks tiešsaistes platformā ZOOM, saite, lai piedalītos seminārā –https://zoom.us/j/99208720285

  Savukārt nākošais seminārs notiks 3.decembrī. Šajā seminārā aicināti piedalīties Latgales reģiona autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu īpašnieki un darbinieki, kā arī jaunieši, kuri pašlaik apgūst automehāniķa profesiju. Tiešsaistes semināra sākums plkst. 14.00, saite, lai piedalītos seminārā – https://zoom.us/j/97772527425 .

  Šo semināru dalībniekiem būs iespēja iegūt zināšanas par vides aizsardzības normatīvo aktu prasībām, kas jāievēro autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu darbībā, piemēram, kādos gadījumos darbība jāreģistrē C kategorijas piesārņojošas darbības reģistrā, kā pareizi apsaimniekot atkritumus un notekūdeņus, kādas atskaites jāiesniedz, kā arī tiks sniegti praktiski padomi kā to paveikt.

  VVD sadarbībā ar LRAA ir izstrādājis noderīgu palīgu – tiešsaistes rīku – www.mansautoserviss.lv, kur autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu īpašnieki vai topošie īpašnieki var iegūt detalizētu informāciju kā soli pa solim panākt atbilstību vides prasībām. Šeit  vienkopus vienkāršā veidā pieejama informācija par normatīvajos aktos noteiktajām prasībām autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu izveidei un darbībai – gan informācija par vides prasībām jaunas autotransportlīdzekļu remontdarbnīcas izveidei un nepieciešamajiem dokumentiem, gan  vides prasībām, kas jāievēro jau darbojošās autotransportlīdzekļu remontdarbnīcās Latvijā.

  Izglītojošā kampaņa norisināsies Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta “Konsultē vispirms! principa ieviešana autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu (autoservisu) vides prasību kontrolē” ietvaros.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+