• VIDEO: Igaunijā policija liek no automašīnām noplēst «esmu krievs» uzlīmes

  Krievijas agresija
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  26. septembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kadri no video
  Vairākos video materiālos iemūžināti agresīvi noskaņoti krievu jaunieši. Igaunijā dzīvojošie autovadītāji aplīmējuši savus spēkratus ar dažādiem uzrakstiem, piemēram, «esmu krievs».

  Atbalstu agresorvalstij ierobežojusi Igaunijas policija, liekot uzlīmes no automašīnām noplēst.

  Ja šāda situācija atgadītos Latvijā, tad mūsu likumsargi liktu rīkoties līdzīgi. Valsts policijas norāda, ka nav pieļaujama provokatīvu uzrakstu izvietošana krievu valodā uz automašīnām, turklāt nepieciešamības gadījumā likumsargi nekavējoties liks tos noņemt.

   

  @777spd #estonia #bmw #jarusskij #tallinn #nation ♬ Бог с русскими – Илья Соболев

  Policijā vērsa uzmanību, ka, ņemot vērā šī brīža ģeopolitisko situāciju, Krievijas izvērsto karu Ukrainā, kā arī kopējo kontekstu, nav pieļaujama jebkāda militārās agresijas slavināšana, tostarp uz transportlīdzekļiem izvietojot potenciāli provokatīvus uzrakstus krievu valodā, piemēram, «esmu krievs/krieviete» tādējādi, iespējams, slavinot militāro agresiju vai paužot atbalstu agresorvalsts veiktajiem kara noziegumiem Ukrainā.

  Līdz ar to policija, konstatējot transportlīdzekļus, kas aplīmēti ar šāda veida uzrakstiem, personām nekavējoties liks tos noņemt, kā arī skaidrot šāda uzraksta izvietošanas mērķi un motivāciju.

  Konstatējot likumpārkāpumu, personas var tikt sauktas pie administratīvās atbildības saistībā ar militārās agresijas vai kara noziegumu slavināšanu.

  Valsts policija vienlaikus aicina arī iedzīvotājus ziņot, ja tiek manīti transportlīdzekļi ar šāda veida uzrakstiem, zvanot policijai pa tālruni 110.

  Sociālajos tīklos ievietoti attēli, kuros redzama automašīna, kurai uzlīmēts uzraksts «esmu krieviete». Attēli sabiedrībā radīja sašutumu un likumsargi tika aicināti aktīvāk rīkoties.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē