• VIDEO: BMW sāk driftēt policistu acu priekšā – 6 soda punkti un 280 eiro sods

  Satiksmes drošība
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  1. februāris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kadrs no video
  Apzināta sānslīdes radīšana ir viens no ātrakajiem veidiem, kā tikt pie soda par agresīvu braukšanu.

  31. janvārī, īsi pirms pusnakts Rīgā kādam BMW vadītājam vakars beidzās ar sešiem soda uzskaites punktiem un 280 € lielu naudas sodu par agresīvu braukšanu jeb apzinātas sānslīdes radīšanu.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  A post shared by Valsts policija (@valsts.policija)

  Agresīva braukšana izpaužas, kā apzināta likumā noteikto tiesību normu klaja neievērošana, piemēram, horizontālo ceļu apzīmējumu neievērošana, apdzīšanas manevru veikšana bīstamos ceļu posmos u.c. Šāda autovadītāju uzvedība satiksmē ir bīstama un ar šādu rīcību tiek ignorētas citu satiksmes dalībnieku tiesības un drošība.

  Pērn tika uzsākta parakstu vākšana, lai apzināta sānslīdes radīšana netiktu traktēta kā agresīva braukšana, ja tā tiek veikta nomaļā vietā.

  Ieceres autors aiciāja veikt izmaiņas Ceļu satiksmes likumā 51. panta 10. punktā: agresīva braukšana – apzināta sānslīdes radīšana – nav attiecināma uz vietām, kur nenotiek ceļu satiksme ikdienā: poligonos, nomaļos laukumos u.tml.

  Autors uzskatīja, ka automašīnas vadīšanas apgūšana slidenos apstākļos ziemas laikā ārpus ceļiem vietās bez satiksmes ir jābūt rekomendējamai, nevis aizliegtai. Piemērojamais sods 6 soda punktu apmērā un 70–280 eiro vērtībā ir pārlieku skarbs par prasmju uzlabošanu, lai spētu savaldīt auto, ja ir zudusi saķere ar ceļu braukšanas laikā satiksmē.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē