• Šobrīd

  weather img

  Rīga +2°C Mākoņains, D/DR vējš, 1.54 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Uzsāk sarunas par Latvijas iekļaušanu WRC kalendārā

  Rallijs
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  16. augusts, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Starptautisku autosporta sacensību rīkotājs RA Events saņēmis vēstuli no FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) rīkotāja WRC Promoter, kurā pausts ilgtermiņa sadarbības piedāvājums ar mērķi 2024. gadā Latvijā sarīkot WRC posmu. RA Events uzsācis sarunas ar Latvijas valdību un nozares ministrijām, Latvijas reģionu pilsētām un novadiem, kā arī sadarbības partneriem, lai kopīgi izvērtētu ieguvumus, ko sniegtu WRC posma uzņemšana Latvijā, kā arī lemtu par tehniskām un finansiālām iespējām sacensību sarīkošanai.

  Jau iepriekš ziņots, ka 2021. gada izskaņā notiks FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) rīkotāja maiņa, šos pienākumus pārņemot esošajam FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) organizatoram WRC Promoter. Lai noskaidrotu Latvijas posma statusu jaunā rīkotāja plānā, RA Events uzsāka sarunas ar WRC Promoter par Rally Liepāja turpmāku iekļaušanu ERC kalendārā, kā arī tika skatīta rallija turpmākā attīstība, izvērtējot iespēju Latvijā sarīkot vienu no WRC posmiem.

  Šo pārrunu rezultātā RA Events saņēma oficiālu WRC Promoter vēstuli, kurā izteikts ilgtermiņa sadarbības piedāvājums turpmākos trīs gadus Latvijā sarīkot starptautiskas nozīmes autorallijus –  RA Events uzticot 2022. un 2023. gadā ERC posma sarīkošanu, bet 2024. gada sezonā Latviju iekļaujot WRC kalendārā.

  Vienlaicīgi, WRC Promoter arī norādījis jomas un veicamos priekšdarbus, kurus nepieciešams izpildīt, lai turpinātu detalizētākas sarunas un noslēgtu ilgtermiņa vienošanos, kas oficiāli apstiprinātu Latvijas iekļaušanu gan Eiropas, gan pasaules rallija čempionāta kalendārā.

  “Man ir liels pagodinājums, ka jaunais čempionāta rīkotājs – WRC Promoter – organizācija, kas ir paveikusi ļoti daudz, lai veicinātu pasaules rallija čempionāta izaugsmi – ir novērtējusi mūsu līdzšinējo darbu, atzinīgi izsakoties par mūsu sarīkoto sacensību kvalitāti!

  Šāda uzticēšanās un ilgtermiņa sadarbības piedāvājuma izteikšana mūsu sadarbības pirmsākumā ir augsts novērtējums mūsu iepriekš paveiktajam darbam.

  Esam jauna un vēl nebijuša ceļa sākumā. Lai gan šobrīd mums izteikts piedāvājums, ar rūpīgu un mērķtiecīgu darbu mēs varam panākt, ka Latvija tiek oficiāli uzņemta FIA pasaules rallija čempionāta saimē. Bet, lai tā notiktu, mums visiem kopā būs jāveic ļoti garš un ārkārtīgi sarežģīts sagatavošanās posms – tajā būs jāatrod jauni risinājumi un jaunas sadarbības formas, kas ļautu sarīkot tik plašas un vērienīgas sacensības kā FIA pasaules rallija čempionāta posms.

  Tas nozīmē, ka sacensību sarīkošanā būs nepieciešams palielināt valsts un pašvaldību un to pārvaldīto institūciju iesaisti un atbildību. Arī esošajiem rallija dienestiem būs jāveic būtiska restrukturizācija, lai spētu parūpēties par drošu un veiksmīgu sacensību sarīkošanu.

  Un tomēr, jau vairāk nekā desmit gadus Latvijā rīkojot starptautiskas nozīmes autosporta sacensības, esmu pārliecināts, ka mūsu sporta sabiedrība ir gatava spert šādu nozīmīgu soli un uzņemties šo izaicinājumu pilno procesu, lai, plānveidīgi un mērķtiecīgi strādājot, Latvija 2024. gadā spētu sarīkot nevainojumu WRC posmu,” tā RA Events direktors Raimonds Strokšs.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+